Zabawki sportowe dla dzieci – jak spędzać czas aktywnie?

0
jaką zabawkę sportową wybrać dla dziecka?

Zabawki sportowe dedykowane są dzieciom, które uwielbiają ruch i chcą spędzać wolny czas aktywnie. Akcesoria do uprawiania sportu dają możliwość ciekawego spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu. Zabawki sportowe przeznaczone dla dzieci w różnym wieku.

Piłka do gry

Piłka do gry, to zabawka znana każdemu, popularna jest od wieków. Piłka pozwala na wiele aktywności, które są uwielbiane przez maluchy. Wybór piłek w sklepie jest ogromny, oprócz tych do uprawiania konkretnych sportów, takich jak piłka nożna, siatkówka, koszyków, piłka ręczna, dostępne są również piłki gumowe i dmuchane, które świetnie się sprawdzają również na wyjazdach.

Samochód na pedały

Pojazd na pedały jest marzeniem wielu maluchów. Każdy z nich marzy o swoim pierwszym samochodzie, które ułatwi im przemieszczanie się. Samochód na pedały swoim wyglądem przypomina samochód osobowy. Najlepszym wyborem są modele, które mają wygodne, regulowane siedzisko, które z łatwością jesteśmy w stanie dopasować do wzrostu młodego kierowcy.

Zabawki sportowe dla dzieci

Hulajnoga

Hulajnogi jest równie popularna co rower. Z hulajnogi mogą korzystać dzieci, które ukończyły 2 lata. Stojąc przed wyborem odpowiedniej hulajnogi dla swojej pociechy, należy zwrócić uwagę na parametry, ponieważ inne są dla 3-latka, a inne dla 6-latka. Ważny jest również komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Rozmiar hulajnogi zawsze powinien być dopasowany do wzrostu dziecka oraz do jego wagi. Pojazd musi być stabilny.

Rolki

Jazda na rolkach jest kolejną znaną i bardzo popularną zabawą, którą lubią zarówno młodsze i starsze dzieci. Jeżeli chcemy kupić dziecku pierwsze rolki, należy zwrócić uwagę, żeby były dobrze wyprofilowane, kółka powinny być miękkie, ponieważ wtedy są w stanie zapewnić odpowiednią amortyzację oraz przyczepność do podłoża. Niezbędnym elementem jest również bezpieczny hamulec. Najlepszym wyborem są rolki do jazdy rekreacyjnej, ponieważ są lekkie i wytrzymałe. A ich specjalna konstrukcja zapewnia płynną i komfortową jazdę.

Przeczytaj też: http://www.igroup.pl/zabawki-podworkowe-dla-dzieci-czym-bawia-sie-dzieci-na-podworku/

Utrzymanie ruchu maszyn – co warto wiedzieć o tym procesie?

0
utrzymanie ruchu w fabryce

Sporo osób zdaje sobie sprawę, że nie jest to takie łatwe zadanie do wykonania, jak mogłoby wydawać się na samym początku. Dlaczego? Pamiętajcie, że utrzymanie ruchu maszyn wymaga bowiem naprawdę dużej wiedzy w tym temacie i niemałego doświadczenia. Co oferują w tym temacie fachowcy? Dlaczego profesjonalna firma ProSerwis – realizująca takie usługi – jest taka popularna?

Na samym początku należy podkreślić, że utrzymanie ruchu maszyn oraz urządzeń to proces wielotorowy. Sporo innych, równie cennych, informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://pserwis.pl/utrzymanie-ruchu-maszyn-i-urzadzen-na-tym-nie-warto-oszczedzac. Dlaczego w takiej sytuacji naprawdę warto postawić na pomoc ekspertów? Między innymi specjaliści są w stanie zapewnić odpowiednią efektywność pracy linii technologicznej, ale nie tylko. Dla nich żadnego problemu nie stanowi również ograniczenie ryzyka różnego rodzaju usterek. Specjaliści na samym początku opracowują odpowiednią strategię. Bazują nie tylko na swojej wiedzy i doświadczeń. Korzystają także z oczekiwań specjalistów, którzy mają swoje indywidualne preferencje związane właśnie z tym tematem. Co dzieje się dalej? Fachowcy świadczą naprawdę kompleksowe usługi w tym temacie. Gwarantują utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń biorąc pod uwagę rozmaite aspekty. Sprawują nadzór nad różnymi elementami z tej kategorii. Nie inaczej jest uwzględniając stanowiska zrobotyzowane lub zautomatyzowane. Fachowcy są w stanie tak wykonywać swoje prace, aby działania – w konkretnej firmie – odbywały się stabilnie oraz w sposób nieprzerwany…

Na co jeszcze można dokładnie liczyć wybierając specjalistów z prawdziwego zdarzenia? Jeśli zdecydujecie się na ProSerwis, to możecie być pewni, że będzie sprawowany nadzór nad całą technologią produkcji. Dla ekspertów żadnego problemu nie stanowią bieżące naprawy. Tak samo, jak konserwacja oraz okresowe przeglądy. Fachowcy realizują usuwanie awarii elektrycznych. Co jeszcze jest przez nich skutecznie realizowane? Specjaliści są w stanie poradzić sobie z pewnymi usterkami związanymi z układami pneumatycznymi. Jakie są tutaj główne korzyści dla przedsiębiorstwa? Chodzi na przykład o nieprzerwaną pracę, która oznacza odpowiednie warunki finansowe. Jeśli zdecydujecie się na właściwych ekspertów, to nie będzie takiej sytuacji, że będą występowały przerwy w realizowaniu konkretnych czynności. Istotny aspekt dotyczy także prac serwisowych. Gdyby zdarzyła się jakaś usterka, to zostanie ona szybko usunięta. Warto zwracać uwagę również na kwestie ekonomiczne. Innym istotnym czynnikiem jest mniejsze zużycie energii elektrycznej. Jest to możliwe, kiedy po prostu maszyny i urządzenia będą pracowały zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Warto zatem naprawdę zdecydować się na pomoc ekspertów od tego konkretnego tematu.

Jak szukać pracy biurowej?

0
Jak szukać pracy biurowej?

Rynek pracy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Co miesiąc dowiadujemy się z telewizji o malejącym bezrobociu i o nowych miejscach pracy. Przed osobami, które chcą pracować otwiera to bardzo duże możliwości. Osoby na studiach mają znacznie mniejsze problemy ze znalezieniem sobie okazji do dorobienia niż ich koleżanki i koledzy kilkanaście lat temu. Z uwagi na ograniczenia handlu w weekendy coraz bardziej popularna staje się praca biurowa. Szczególnie duże zapotrzebowanie na kandydatów do pracy biurowej wykazują duże międzynarodowe korporacje. Jednak nie tylko one zamieszczają oferty pracy biurowej. Miejsc, w których takich ofert możemy szukać jest bardzo dużo. Z pewnością każdy chętny będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Oczywiście nie będziemy brać pod uwagę tradycyjnej i dziś już bardzo archaicznej metody poszukiwania pracy polegającej na osobistym rozwożeniu dokumentów aplikacyjnych. Taka metoda była jedyną możliwą w czasach przed wynalezieniem internetu. Dziś postęp technologiczny sprawia, że poszukiwanie pracy może być znacznie łatwiejsze. Od czego zacząć, gdy interesuje nas praca w biurze? Gdzie szukać ogłoszeń o pracy w biurze w internecie? Ciekawym pomysłem jest przeprowadzenie rekonesansu na lokalnym rynku pracy. Swój oddział może posiadać tu duża międzynarodowa korporacja.

Znalezienie pracy biurowej w takim miejscu jest ze względu na dużą rotację pracowników stosunkowo najłatwiejsze. Jeżeli zlokalizujemy siedzibę takiej instytucji w bliskim sąsiedztwie wówczas nie pozostaje nic innego, jak przeszukać witrynę internetową takiej firmy. Nie powinniśmy się ograniczać do wyłącznie jednej firmy. Przeszukanie ofert pracy znajdujących się chociażby na stronach banków trwa nie więcej niż kilkanaście minut, a może dostarczyć nam cennych informacji na temat lokalnego rynku pracy. Dobrym rozwiązaniem może być również wpisanie do wyszukiwarki internetowej odpowiedniej frazy składającej się z określenia poszukiwanej pracy wraz z nazwą naszego miasta. Strony firmowe nie powinny być jedynym źródłem naszej wiedzy o lokalnym rynku pracy. Powinniśmy sprawdzić również witryny instytucji pośredniczących w poszukiwaniu pracy. Ogłoszenia w internecie z pracą biurową znajdziemy również na stronach agencji pracy lub też naszego lokalnego urzędu pracy. Nie powinniśmy lekceważyć tych źródeł, ponieważ publikują one wiele ciekawych ofert.

Często nie mamy jednak czasu na poszukiwania pracy a praca w biurze ma mieć charakter dodatkowy do naszych codziennych obowiązków. Powyższe sposoby poszukiwania pracy są dość czasochłonne, lecz pomimo tego nie stoimy na przegranej pozycji. Odpowiedzią na nasze potrzeby będzie w takim wypadku agregator ofert pracy. Jest to skrypt internetowy, który przeszuka wszystkie strony z ofertami pracy biurowej pod kątem wpisanej przez nas frazy. W takim przypadku oferty, które otrzymamy mogą być co prawda już nieaktualne, jednak często znajdziemy ciekawe wyniki z portali, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Jest to bez wątpienia dobre rozwiązanie dla osób zabieganych.

Dla kogo specjalistyczna odzież robocza

0
Dla kogo specjalistyczna odzież robocza

Kiedy myśli się o strojach, jakie do swojej pracy muszą zakładać osoby zatrudnione w biznesie, szybko pojawia się skojarzenie z dress codem. Garsonki i garnitury to kwintesencja tego stylu. Specjalistyczny „dress code” to jednak atrybut wielu innych zawodów i branż. W tym szerszym znaczeniu, można mówić na przykład o odzieży ochronnej, którą muszą na siebie zakładać pracownicy branży budowlanej, pożarnictwa, czy spawacze lub chemicy.

Nowoczesna technologia przyszłością uczelni wyższych w Krakowie

0
Nowoczesna technologia przyszłością uczelni wyższych w Krakowie

W dzisiejszych czasach ciągłe udoskonalanie systemu nauczania przez uczelnie wyższe jest niezwykle istotne. Krakowska Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki dąży do kształcenia w odpowiedni i innowacyjny sposób przyszłych absolwentów. Wykorzystywane są do tego nowoczesne technologie.

Czym są studia dualne?

0
Czym są studia dualne?

System kształcenia dualnego dotyczy nie tylko szkół zawodowych i technicznych. Dobrze sprawdza się również w środowisku uniwersyteckim. Osoby kończące studia wyższe to także przecież grupa, którą warto wesprzeć w skutecznym przejściu ze środowiska akademickiego na dynamicznie rozwijający się rynek pracy. Poznajmy koncepcję studiów dualnych.

Ubezpieczenie zagraniczne a ubezpieczenie na wyjazd do pracy – czym się różnią?

0
Ubezpieczenie zagraniczne a ubezpieczenie na wyjazd do pracy – czym się różnią?

Wybierasz się w podróż wakacyjną, na urlop, a może do pracy za granicę? Przekonaj się, które ubezpieczenie na wyjazd powinieneś wybrać. Czym się różnią? Czy jeśli chcesz jednocześnie pracować i zwiedzać, musisz przygotować się inaczej niż podczas wyjazdu na urlop? Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania i zapewnij sobie odpowiednią ochronę na obczyźnie.

Baselinker integracje

0
Baselinker integracje

BaseLinker to narzędzie dla sprzedawcy, które umożliwia jego całą sprzedaż w jednym miejscu. Dzięki intuicyjnym funkcjonalnościom systemu codzienna praca sprzedawcy ulega przyspieszeniu i ułatwieniu, a oprócz wbudowanych funkcji zintegrowanych z systemem występują kilkadziesiąt systemów zewnętrznych, co świadczy o jego uniwersalności. Coraz więcej użytkowników przenosi swoją całą sprzedaż do BaseLinkera, choć znajdą się również tacy, którzy korzystają z niego np. tylko dla wystawiania aukcji lub obsługiwania samych zamówień.

Integracje dla BaseLinker:

Przesyłanie zamówień do Insert Subiekt GT

Głównym zadaniem jest synchronizacja zamówień z BaseLinker do Insert Subiekt GT

Wtyczka pozwala pobrać automatycznie zamówienia prosto do systemu Subiekt GT, a sam moduł przekazuje wszystkie lub wybrane oferty z BaseLinker do Subiekt GT. Użytkownik może sam dostosować funkcjonalność pod własne wymagania, co jest niezwykle pomocne i uniwersalne. Synchronizacja następuje po podaniu unikatowego klucza API.

Ceny rozpoczynają się od 50 zł netto za miesiąc.

Przesyłanie zamówień do Comarch ERP Optima

Ten moduł umożliwia pobieranie zamówień prosto do oprogramowania Comarch ERP Optima oraz gwarantuje optymalizację procesów oraz oszczędność czasu. Wtyczka pozwala na przekazanie wszystkich lub indywidualnych wydarzeń z BaseLinker.

Aby integracja działała prawidłowo trzeba określić m.in. zbiór posiadanych licencji, statusy zamówień do przeniesienia do ERP, status docelowego w eCommerce (po przeniesieniu do systemu fakturującego), czy status dla zamówień, które nie zostały przesłane z powodu znanego przez pracownika błędu.

Ceny rozpoczynają się podobnie – od 50 zł netto za miesiąc.

Przesyłanie zamówień BaseLinker Subiekt Nexo Pro

Wtyczka umożliwia pobieranie zamówień bezpośrednio do systemu marki Subiekt Nexo Pro oraz dopasować działania według własnych kryteriów.

Aby działała poprawnie należy określić m.in. czy dla zamówień przesyłanych mają być przypisywane stawki VAT, kategorię dla utworzonych dokumentów, jednak program pozwala również na stworzenie samemu takich kategorii jak Detal, Bank, Kasa, Inwentaryzacja czy Hurt. Oprócz tego potrzeba jeszcze określić podpis sygnowania dokumentów oraz odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy przetwarzać kontrahenta jednorazowo czy powiązać go po np. numerze NIM, adresie mailowym czy numerze zamówienia BaseLinker.

To jedynie kilka warunków, które trzeba spełnić, jednak każdy kolejny jedynie poprawia efektywność naszej działalności.

Wtyczkę możemy zamawiać od 79 zł netto za miesiąc.

Aktualizacja stanów magazynowych z Insert Subiekt GT

Moduł pozwala na aktualizacje faktycznych stanów produktów w magazynie BaseLinker co odbywa się poprzez pobieranie ich z magazynu Subiekt GT oraz automatycznie synchronizuje stany magazynowe pomiędzy magazynami. Poprawne funkcjonowanie gwarantują mu wskazanie, z którego magazynu Subiekt GT mają być pobierane pożądane stany oraz określenie sposobu mapowania produktów między Subiekt GT oraz BaseLinker.

Powiązania produktów należy wskazać za pomocą elementów tabel

 • W Subiekt GT są to: Symbol, Nazwa oraz kod kreskowy,
 • W BaseLinker: Numer Aukcji, Nazwa, ID Produktu, EAN oraz SKU

Za produkt zapłacimy od 50 zł netto miesięcznie.

Przesyłanie produktów z Insert Subiekt GT do BaseLinker

Integracja pobiera kartoteki produktów z Insert Subiekt GT do wybranych magazynów BaseLinker. Aby moduł działał prawidłowo należy podać ID statusu kategorii w BL. Następnie sprecyzować czy produkty mają być przeniesione ze wszystkich kategorii czy tylko wybranej.

Istnieje również możliwość dodatkowej filtracji produktów po statusie ich aktywności oraz przesyłanie ich zdjęć.

Ceny zaczynają się od 50 zł netto za miesiąc.

Wszystkie powyższe integracje możemy przetestować za darmo na okres 30 dni.

Testy fizyczne i psychologiczne do Policji. Jak wyglądają egzaminy na policjanta?

0
Testy fizyczne i psychologiczne do Policji

Testy do Policji to wyzwanie przed którym stawiania są wszyscy kandydaci, którzy chcą dołączyć w jej szeregi. Cztery, punktowane etapy to podstawa przyjęcia do Policji. Dlatego każdy z kandydatów musi postarać się uzyskać jak najwyższą ilość punktów.

Czego spodziewać się na egzaminach do Policji? Jakie etapy testów obejmuje rekrutacja?

Jak wygląda praca policjanta? Zawód-wyzwanie.

Każdego roku do Policji próbuje dostać się tysiące kandydatów. Większość z nich odpada na etapie testach psychologicznych. Dlaczego tak jest?

Policjanci muszą być odporni psychicznie, zarówno w trakcie pracy jak i poza nią. Muszą być zdolni do oddzielania obowiązków służbowych od codziennego funkcjonowania w domu i rodzinie. Osoby, które mają delikatną psychikę mogą zwyczajnie nie podołać tej pracy i wpaść w głębokie problemy z depresją i nerwami.

Jeżeli czujecie się na siłach i wiecie, że potraficie oddzielić pracę od życia. Droga do kariery w Policji stoi dla Was otworem. Jednak pamiętajcie, ten zawód nie należy do najłatwiejszych i często okupiony jest dużym kosztem  – przede wszystkim zdrowiem psychicznym.

Policjant musi być gotowy chronić obywateli i ich mienia każdego dnia, niezależnie od samopoczucia i własnych problemów.

Egzamin do Policji. Jak wyglądają poszczególnie etapy?

Każdego roku egzaminy po Policji wygląda mniej więcej tak samo. Dzieli się na cztery etapy:

 • Test Sprawności Fizycznej, czyli TSO;
 • Test Wiedzy Ogólnej, czyli TWO;
 • Psychotesty do Policji;
 • Rozmowę kwalifikacyjną, daw. „wywiad zorganizowany”.

Każdy etap egzaminu został przygotowany w celu wyselekcjonowania, potencjalnie najlepszych kandydatów, którzy uzyskają największa ilość punktów z każdego etapu. Im więcej punktów uzyskasz, tym większą masz szansę dostać się do Policji.

 1. Test Sprawności Fizycznej

Egzamin sprawności fizycznej to tor przeszkód złożony z 6 ćwiczeń. Każdy kandydat musi go pokonać w maksymalnym czasie 1 minuty i 41 sekund. Przekroczenie czasu powoduje nie zaliczenie tej części egzaminu, co praktycznie dyskwalifikuje kandydata.

Jakich ćwiczeń spodziewać się na egzaminie fizycznym?

 1. Bieg wahadłowy po kopercie;
 2. Przewroty w tył i w przód;
 3. Rzut piłka lekarską;
 4. „Brzuszki”;
 5. Ćwiczenia na ławce gimnastycznej;
 6. Przenoszenie ciężkiego manekina.

 

 1. Test Wiedzy – Policja

Egzamin obejmuje 40 różnorodnych pytań jednokrotnej odpowiedzi. Możemy zaznaczyć jedną z wybranych odpowiedzi – A, B, C lub D.

W nauce pomagają opracowane arkusze wraz z odpowiedziami. Przykładowe pytania z rozwiązaniem ułatwiają przyswajanie wiedzy” – podpowiadają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

 1. Testy psychologiczne

Na tym etapie, większość kandydatów uzyskuje niewielką liczbę punktów. Testy psychologiczne obejmują kilka etapów – test na inteligencję ogólną, test psychologiczny osobowości i zachowań oraz rozmowę z psychologiem, który podsumuje wyniki i zada dodatkowe pytania do rozwiązanych testów.

 1. Rozmowa kwalifikacyjna – daw. „wywiad zorganizowany”

Rozmowa kwalifikacyjna lub „wywiad zorganizowany” to swoisty wywiad w obecności komisji, na który składają się dwie osoby – zawodowy policjant i wykwalifikowany psycholog.  Zadawane pytania mogą dotyczyć różnych sfer życia. Na celu mają wywołać u kandydata reakcję stresową.

Każdy policjant powinien umieć zachować zimną krew i tego będzie od Ciebie oczekiwać komisja egzaminacyjna.

Chcesz zrobić prawo jazdy – sprawdź jak się do tego przygotować

0
Chcesz zrobić prawo jazdy – sprawdź jak się do tego przygotować

Wiele osób marzy o tym, by mieć prawo jazdy, bo posiadanie tego uprawienia do prowadzenia samochodów to same korzyści. Jesteśmy bardziej niezależni od innych osób czy komunikacji publicznej, bo kiedy tylko chcemy, możemy wsiąść w samochód i pojechać na zakupy, do rodziny czy po prostu za miasto, aby się zrelaksować wśród zieleni. Niestety, wiele osób nawet nie próbuje, przewidując swoją przyszłą porażkę. To błąd, bo odpowiednie przygotowanie do egzaminu może nie zagwarantuje sukcesu, ale mocno przybliży do upragnionego celu.

ZOBACZ TEŻ