Poszukując odpowiedniego systemu do magazynowania, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z rodzajami dokumentów magazynowych, organizujących zarządzanie stanami towarów w magazynach przedsiębiorstw. Ich zasady reguluje głównie ustawa o rachunkowości z 1994 roku.

Podstawowe rodzaje dokumentów magazynowych

Dokumenty magazynowe można podzielić na dwie podstawowe grupy, do których należą przede wszystkim: dokumenty przychodowe (uwzględniające przepływ towarów do magazynu) oraz dokumenty rozchodowe (obejmujące z kolei przepływ towarów z magazynu). Wśród dokumentów przychodowych można natomiast wyróżnić dokumenty: PZ (przyjęcie zewnętrzne), PW (przyjęcie wewnętrzne), ZW (zwrot wewnętrzny), a także MM (przesunięcia międzymagazynowe). Dokumenty rozchodowe to zaś przede wszystkim dokumenty: WZ (wydanie na zewnątrz), RW (rozchód wewnętrzny) oraz, ponownie, MM.

Wybór odpowiedniego programu magazynowego

Chcąc zapanować nad całym szeregiem różnego rodzaju dokumentów magazynowych, warto skorzystać z pomocy specjalistycznych programów do magazynowania, jak na przykład LoMag. Nowoczesne oprogramowanie tego typu zapewni precyzję wykonywanych obliczeń w ramach przejrzystych tabel, pozwalając również na błyskawiczne tworzenie oraz bardzo łatwe poprawianie wybranej dokumentacji. Idealnie sprawdzi się także w tych firmach, w których funkcjonuje wiele niezależnych od siebie magazynów. Odpowiednio dobrany program do magazynu z pewnością usprawni działanie całego przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here