fryzjer

Niektórym może się wydawać, że fryzjer jest to zwyczajny zawód.  Dla wielu  osób nie jest to nic imponującego i nie jest aż tak bardzo przydatny w gospodarce. Takie myślenie jest to bardzo duży błąd. Fryzjer jest tak zwanym artystą w swoim fachu. Włosy są jego polem do popisu. Dzięki nim tworzy kompozycje oraz dzieła, niczym artystyczna rzeźba czy rysunek. W tym fachu rozwój osobisty jest bardzo ważny, będąc fryzjerem szkolimy się przez cały czas.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fryzjer-podnoszenie-kwalifikacji/

Jak zacząć swoją przygodę z fryzjerstwem?

Droga do stania się fryzjerem, jest trochę skomplikowana. Fryzjerem nie zostanie się z dnia na dzień. Musimy wybrać do tego odpowiednią szkołę średnią ukierunkowaną z myślą o tym zawodzie. Niezależnie, czy wybierzemy szkołę zawodową, technikum czy szkołę policealną. Otrzymamy niezbędną wiedzę oraz praktykę, aby móc wykonywać ten zawód w praktyce. Taka nauka w każdym przypadku kończy się egzaminem czeladniczym. Mamy do wyboru również różnego rodzaju kursy, ale są one jedynie do szkoleniem do zdobytej już wcześniej wiedzy.

Stopień czeladnika

Bardzo wielu osobom kojarzy się on ze średniowiecznym zawodem rzemieślniczym. Tytuł ten brzmi nie tylko dumnie, ale również daje uprawnienia do wykonywania zawodu. Organizują go izby czeladnicze. Musimy go zaliczyć, aby móc skończyć szkołę średnią i posiąść odpowiednie uprawnienia. Możemy do niego przystąpić będąc osobami dorosłymi bądź młodocianymi pracownikami. Wymagane jest posiadanie świadectwa wspomnianej wcześniej szkoły. Może to być też dokument potwierdzający jakąkolwiek inną formę nauczanie zawodu fryzjera, taką jak kurs lub szkolenie. Podczas egzaminu sprawdzana jest wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne z danej dziedziny.

Mistrz fryzjerstwa 

Tytuł mistrza fryzjerstwa podnosi nasze kwalifikacje zawodowe oraz otwiera nam ścieżkę do lepszych salonów fryzjerskich. Wiąże się On również te z większym zarabianiem pieniędzy za wykonywane usługi. Możliwości na wykonanie zawodu fryzjera na własną rękę w ramach samodzielnej działalności gospodarczej przez okres 6 lat otwiera nam taką możliwość. Egzamin dzieli się na część praktyczna oraz teoretyczną, ta pierwsza sprawdza jakość typowych usług fryzjerskich w naszym wykonaniu. Część teoretyczna z kolei dzieli się na dwa etapy. Pierwszym pisemnym, który obejmuje zagadnienia dotyczące rachunkowości, rysunku zawodowego oraz zarządzania przedsiębiorstwem oraz etap ustny, czyli typowe pytania dotyczące technologii zawodu. Po zdaniu egzaminu uzyskujemy tytuł mistrza fryzjerstwa i tym samym otwieramy drogę do naszej wielkiej kariery.

Zobacz też: http://www.igroup.pl/zarobki-i-realia-fryzjera/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here