Gdy przychodzi do wyboru sygnalizacji alarmu w próbie włamania lub sygnalizacji alarmu po fakcie, co lepiej się sprawdzi? Czy alarm ma płoszyć złodzieja i odwieść od sforsowania drzwi? A może poczekać aż wejdzie do środka i wtedy dać o sobie znać? Prawdopodobnie więcej osób wybierze opcję numer jeden.

W takim razie, system alarmowy musi odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Obecnie już systemy alarmowe  –  https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe są standardem, nie luksusem, ludzie budują domy i współpracują z firmami od instalacji alarmowych. Taka firma dba o rozplanowane elementów, odpowiada za instalację. Określa typy czujek, powołuje do życia cały system. Ważne jest, by tak system dał o sobie znać, jeszcze zanim złodziej sforsuje drzwi. Ich wymiana lub naprawa to często ogromne koszta.

Okablowanie systemowe powinno być wypuszczone do zewnątrz budynku. To pozwoli na zamontowanie zewnętrznych czujek, które popilnują podejścia pod budynek. Alarm włączy się wówczas, gdy złodziej będzie pod domem, nie zaś w domu. Akustyczny sygnał przeważnie  spłoszy złodzieja, dom pozostanie bezpieczny.

Wysokie koszta ochrony zewnętrznej

Patrząc wyłącznie przez pryzmat cen owszem, to duża inwestycja. Jednak trzeba zwrócić uwagę, że to nie wydatek, a inwestycja w bezpieczeństwo i komfort. Na przykład 4 zewnętrzne czujki to około 2 tysięcy złotych brutto. Nie wliczamy okablowania, w porównaniu z kosztem czujek to mały koszt. Wydać 2 tysiące jednorazowo – sporo, ale jednak opłacalnie. Drzwi wejściowe – następne 3-4 tysiące. Mówimy o dobrej jakości. Jeśli struktura drzwi zostanie naruszona, konieczna może być ich wymiana. A taki koszt, przy zakupie czujek, jest niemal porównywalny.

Nie ma pełnej gwarancji, że czujniki zapewnią nam sto procent ochrony. To przecież tylko elementy elektroniczne. Dobre elementy, wyregulowane, pozwolą nam lata pracować bez problemów. Dobrze ustawiona, precyzyjnie wyregulowana czujka będzie dawała bezpieczeństwo. Poza tym – wykryje intruza jeszcze przed wejściem do domu. Centrala włączy sygnalizację, a plany złodzieja zostaną zniweczone.

Podłączenie i konfigurację czujek zostawmy instalatorom. Specjaliści z firmy Montersi.pl  – https://www.montersi.pl/ doradzą i pomogą wybrać odpowiedni system alarmowy według potrzeb klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here