Wielu seniorów zastanawia się, czy w ich wieku zakup ubezpieczenia na życie ma jakikolwiek sens, czy jest to w ich sytuacji korzystne rozwiązanie i na jakie ewentualne wsparcie mogą liczyć. Osiągnięcie wieku emerytalnego nie oznacza, że taka osoba nie zasługuje na zabezpieczenie swojego życia i zdrowia, a także pomoc w przypadku niespodziewanego wypadku czy poważnej choroby.

Co to jest indywidualne ubezpieczenie na życie?

W przypadku ubezpieczeń możemy wybrać ubezpieczenie grupowe oraz indywidualne ubezpieczenie na życie. To drugie okazuje się korzystniejszym rozwiązaniem, kiedy chcemy idealnie dostosować je do własnych potrzeb i sytuacji życiowej. Dla seniorów to szansa na stworzenie zabezpieczenia i ochrony, który będzie obejmowało tylko taki zakres, z którego rzeczywiście będą korzystali. Dzięki temu można zmniejszyć comiesięczne składki, rezygnując z tych warunków, które nie są dla nas korzystne. Osoby starsze z powodzeniem mogą zrezygnować ze świadczenia z tytułu urodzenia dziecka czy też śmierci matki, jeżeli już jej nie mają. Ponadto samotny senior nie musi decydować się na ubezpieczenie obejmujące świadczenie z tytułu śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu współmałżonka.

Ubezpieczenie na życie dla seniora – jak wybrać odpowiednie?

Indywidualne ubezpieczenie na życie dla osób starszych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, szczególnie że mają oni inne potrzeby i oczekiwania niż rodziny z dziećmi czy młode małżeństwa. Senior powinien się zastanowić, czy chce tylko zabezpieczyć swoją rodzinę na wypadek swojej śmierci i ciężkiej choroby czy też zapewnić sobie środki na leczenie i opiekę medyczną, a także rehabilitację. Tylko indywidualne ubezpieczenie na życie pozwala wybrać, co będzie obejmowała polisa, z jakich świadczeń będziemy mogli korzystać i jaka będzie comiesięczna stawka ubezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here