Czy singiel może dostać kredyt hipoteczny

Wiele osób uważa, że kredyt hipoteczny dla singla jest praktycznie niemożliwy do uzyskania. W końcu najczęściej to osoby, które pozostają w związkach małżeńskich, decydują się na tak poważny krok, jakim jest długoletni kredyt. Zobacz czy single mają jakiekolwiek szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego i czy banki udzielają kredytu hipotecznego osobom, które nie pozostają w związku.

Singiel i kredyt hipoteczny – czy to możliwe?

Coraz więcej banków w Polsce wprowadza nowy produkt, jakim jest kredyt hipoteczny dla singla. Wiąże się to z tym, że coraz więcej młodych i dobrze zarabiających osób nie chce zbyt szybko decydować się na związek małżeński, ale marzy o kupnie własnego mieszkania.

Oznacza to, że kredyt hipoteczny dla singla jest możliwy, jednak należy spełniać kilka warunków, aby móc go otrzymać.  Banki narzucają w tym przypadku więcej formalności, które musi spełnić singiel. Wzięcie kredytu z drugą osobą jest więc wygodniejsze, ale jeśli chcemy, to możemy się także ubiegać o niego w pojedynkę.

Jakie warunki musi spełniać singiel, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

Osoba, która chce wziąć kredyt hipoteczny w pojedynkę, musi się liczyć z tym, że dla banku jest mniej wiarygodna niż małżeństwo, które ma do dyspozycji dwa źródła dochodów. Właśnie z tego względu singiel powinien wyróżniać się bardzo dobrą zdolnością oraz historią kredytową. Kluczowa będzie też wysokość jego dochodów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: „Ile powinien zarabiać singiel, aby otrzymać kredyt hipoteczny?”.

Banki zwracają uwagę nie tylko na wysokość dochodów, ale także wiele innych aspektów takich jak np. wiek, staż pracy, rodzaj umowy, ilość osób na utrzymaniu, ocena punktowa w BIK. Młode osoby, które nie są w związku, a na swoim koncie mają już kilka spłaconych pożyczek, rat i drobnych kredytów oraz mają stosunkowo dobre dochody, mają bardzo duże szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Warto zasięgnąć porady doradcy kredytowego Spłata Pożyczek, który podpowie Ci, jak możesz poprawić swoją zdolność kredytową oraz pomoże Ci poszukać najlepszej oferty kredytowej. Poszukaj też informacji na temat warunków przyznawania kredytu i przygotuj się do całej procedury wraz ze stroną https://splatapozyczek.pl/. Jeśli zaczniesz się przygotowywać do wzięcia kredytu odpowiednio wcześnie, to masz bardzo duże szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Kredyt hipoteczny dla singla – jaki wkład własny?

Każdy kredyt hipoteczny wymaga wkładu własnego. Zazwyczaj banki satysfakcjonuje wkład w wysokości 10% całkowitej kwoty kredytu oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Singiel, który chce otrzymać kredyt na mieszkanie, powinien mieć odłożone kilkadziesiąt tysięcy, które spokojnie będzie mógł przeznaczyć na wkład własny. Osoba, która nie jest w związku, pracuje na pełen etat i zarabia 4000 – 5000 złotych oraz posiada oszczędności, powinna otrzymać kredyt hipoteczny. Pomoc doradcy Spłata Pożyczek także zwiększa szanse na otrzymanie pieniędzy i spełnienie marzenia o posiadaniu własnego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here