Dobra pożyczka może być naprawdę trudna w znalezieniu, chociaż ofert mamy obecnie bardzo dużo. Tutaj dużo zależy od pożyczkodawcy. Czym różnią się oni pomiędzy sobą i na co dokładnie powinniśmy patrzeć, gdy chcemy wziąć pożyczkę bezpiecznie, szybko i wygodnie?

Pożyczki pozwalają nam na uzyskanie pieniędzy na dowolny cel. Po pożyczkę możemy udać się zarówno do banku, jak również możemy skorzystać ze znanych firm pozabankowych, na przykład takich jak Kokos.pl, które od lat specjalizują się w ich udzielaniu. Zatem pożyczkodawców możemy podzielić na dwie kategorie – banki i firmy pożyczkowe działające pozabankowo.

Pożyczka od banku

Gdy mówimy o pożyczkach, najczęściej kojarzymy je z bankami. Banki zapewniają nam obsługę w placówkach stacjonarnych, ale możemy ją też wziąć on-line. Pożyczki bankowe są bezpieczne, ale, oczywiście, nie zwalnia nas to z zapoznania się z zapisami umowy i innych dokumentów.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, czy to pożyczka przez internet, czy pożyczka stacjonarna, banki najczęściej dość dokładnie sprawdzają finanse swojego klienta. Przy mniejszych sumach nie musimy na ogół dostarczać dokumentów potwierdzających nasze dochody, ale dużo zależy od oceny naszej zdolności kredytowej. Pożyczki bankowej nie dostaniemy wtedy, gdy mamy negatywne wpisy w BIK.

Pożyczka pozabankowa

Drugi typ pożyczkodawcy do firma pożyczkowa działająca pozabankowo – tutaj także dostępna jest pożyczka przez internet, ale również możemy udać się do placówki. Mamy też trzecią opcję, a mianowicie pożyczki z obsługą domową.

Pożyczki pozabankowe są uznawane za dość mało bezpieczne, ale w rzeczywistości dobre firmy pożyczkowe, na przykład Kokos.pl, nie różnią się niczym od banków pod kątem bezpieczeństwa. Zasady udzielenia pożyczki są jasne i klarowne, otrzymujemy dostęp do wszystkich dokumentów. Jeśli chcemy mieć pewność, że pożyczka będzie całkowicie bezpieczna, możemy też poszukać opinii od klientów – znajdziemy je łatwo on-line.

Zatem zarówno w banku, jak i poza nim możemy otrzymać szybką pożyczkę na dowolny cel. Wniosek można złożyć nawet teraz przez internet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here