Czasy, kiedy otrzymując umowę o pracę na czas nieokreślony mogliśmy poczuć wielką ulgę, że mamy już bezpieczne stanowisko i przepracujemy w nim większość życia bezpowrotnie minęły. Trudna sytuacja finansowa dotyka wiele firm – w obecnych czasach jeden błąd może przekreślić los nawet dużej prężnie rozwijającej się firmy. Najczęściej w problemach finansowych firma postanawia ciąć koszty i wypada na Ciebie. Zastanawiasz się dlaczego, skoro dobrze wykonywałeś powierzoną Tobie prace?

Właśnie dlatego, że poza wykonywaną pracą niczego nie wnosiłeś do firmy. Równie dobrze można było zastąpić Ciebie innym pracownikiem. Jak uniknąć takich sytuacji? Zacznij rozwijać Siebie i swoje kwalifikacje zawodowe właśnie przez szkolenia. Dlaczego warto? Powodów jest naprawdę wiele, poniżej przedstawię zaledwie kilka, zwłaszcza że jeżeli odbędziesz kilka szkoleń – sam zaczniesz dostrzegać same pozytywne superlatywy.

5 powodów dla których warto się szkolić

 

Różne możliwości zatrudnienia

Rynek pracy tak dynamicznie się zmienia, że czas kiedy w ciągu jednego życia pracowaliśmy maksymalnie w dwóch zawodach bezpowrotnie minęły. Obecnie na rynku musisz być elastyczny i przygotowany do dużych zmian. Do tych zmian mogę przygotować Ciebie właśnie szkolenia.

Możesz więcej zarabiać

Rozwijając swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe masz dużo większe szanse nie tylko na znalezienie lepiej płatnej pracy, ale także i na otrzymanie znaczącej podwyżki. Szef na pewno doceni Twoje nowe możliwości, i wyślę na kolejne tym razem sfinansowane przez niego szkolenia.

Zwiększasz swoje umiejętności

Dla wielu firm Twoje większe umiejętności są bardzo ważne, technologia się zmienia, a za nią muszą także i podążać pracownicy oraz firmy. Bez odpowiedniej wiedzy technicznej i praktycznej stajemy się tak naprawdę bezużytecznymi pracownikami na danym stanowisku. A sama firma staje się niekonkurencyjna

Zyskujesz poczucie pewności

Dodatkowe szkolenia wymagają często od nas pokonywania kolejnych barier, barier które skłaniają nas do zmian także i w naszym życiu prywatnym. Zmiany często te są na lepsze, co natomiast powoduje zwiększenie naszej pewności i poczucia wartości własnej osoby. Już nigdy nie będziesz patrzył na swoje życie jako los niefortunnych zdarzeń na które nie masz wpływu.

Bądź bezkonkurencyjny

Posiadanie wiele ukończonych szkoleń sprawia, że stajemy się pracownikiem bardzo wartościowym dla firmy, wykorzystując wszystkie nasze umiejętności nasz pracodawca oszczędza. Dzięki czemu masz spore szanse na awans, większe zarobki czy ochronę podczas cięcia etatów. Jednak jeżeli zdarzy się tak, że stracimy pracę to na rynku pracy będziesz niezwykle konkurencyjnym kandydatem, więc raczej długo nie będziesz bezrobotny przy tym zapewne znajdziesz pracę o bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniu. A dodatkowo to Ty będziesz decydował w jakiej firmie chcesz pracować – to Ty wybierzesz pracodawcę, a nie on Ciebie.

Szkolenia w obecnych czasach są niezwykle istotnym elementem zdobywania wiedzy, to szkolenia zapewniają nam znacznie większe możliwości kontrolowania własnej ścieżki kariery. A to jest bardzo ważne, kiedy przejmiemy kontrolę nad swoją karierą stoją przed nami naprawdę wyjątkowe możliwości jej rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here