Wielu przedsiębiorców nie może sobie wyobrazić działania firmy bez niszczarki. I nie ma się co temu dziwić. Setki dokumentów, które wędrują po firmie nie powinny znaleźć się w rękach osoby niepowołanej, gdyż możemy się wtedy narazić na poważne kary. Aby zabezpieczyć dane wrażliwe przed oczami osób trzecich należy je nie tylko przechowywać w bezpiecznych miejscach, ale również – gdy przestaną być one potrzebne – po prostu je niszczyć. Do tego zadania idealna będzie niszczarka. Jakie urządzenie wybrać do biura? Sprawdźmy.

Niszczarka idealna dla naszego biura

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, gdzie chcielibyśmy taką niszczarkę umieścić i komu będzie ona służyć. Jeśli przeznaczone będą one jedynie dla dwóch osób (np. kadry kierowniczej), to możemy zakupić niszczarki osobiste. W przypadku, gdy korzystać będzie z niej maksymalnie 10 osób, powinniśmy wybrać niszczarkę dla małego biura. Jeśli będzie miała ona około 20 użytkowników najlepszym rozwiązaniem jest niszczarka dla średniego biura. Ponad 20 użytkowników będzie wymagać niszczarki przeznaczonej dla dużego biura. Taka klasyfikacja pomoże nam wybrać najlepsze urządzenie do naszych potrzeb.

Określ poziom poufności dokumentów

Kolejna rzeczą, jaką musimy określić przy zakupie niszczarki jest poziom poufności dokumentów, jakie mamy zamiar ciąć przy pomocy urządzenia. Istnieje 5 kategorii:

– I kategoria – podstawowy poziom bezpieczeństwa – dla dokumentów niezawierających informacji wrażliwych,
– II kategoria – ogólny poziom bezpieczeństwa – dla dokumentów zawierających ogólne dane poufne,
– III kategoria – poziom bezpieczeństwa dokumentów poufnych – dla dokumentów, które zawierają informacje zastrzeżone przez prawo i dane osobowe,
– IV kategoria – wysoki poziom bezpieczeństwa – dla dokumentów zwierających informacje niejawne, finansowe, wojskowe,
– V kategoria – najwyższy poziom bezpieczeństwa – dla dokumentów zawierających informacje państwowe, strategiczne, wojskowe.

Stosunek jakość – cena

Wybierając niszczarkę będziemy również kierować się jej ceną. Najwyższej jakości niszczarki będą sporą inwestycją, jednak niekoniecznie są one urządzeniem niezbędnym w naszej firmie. Warto zatem zdecydować się na niszczarkę adekwatną do potrzeb naszego przedsiębiorstwa i postawić na znanego, dobrego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here