Na co zwrócić uwagę, kupując nowy telefon?

Planujesz zakup nowego smartfona? Jeśli nie masz jeszcze upatrzonego wymarzonego modelu, zapewne zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę, by być zadowolonym ze swojej decyzji przez długi czas. Sprawdź, jak wybrać idealny telefon!

System operacyjny

Obecnie do dyspozycji masz telefony z Androidem lub iOS. Każdy z tych systemów operacyjnych oferuje swoim użytkownikom inne możliwości i cechuje się wyjątkowymi zaletami. Przed podjęciem decyzji odnośnie tego, jaki telefon wybrać, warto zapoznać się ze specyfikacją tych dwóch systemów. Główną różnicą między nimi jest płynność działania oraz wygląd interfejsu. Natomiast oba obsługują te same aplikacje i oferują tak samo szeroki wachlarz możliwości. Dostęp do niektórych funkcji zależy jednak często od modelu telefonu.

Pojemność baterii

Pojemność baterii to jeden z głównych kryteriów, jakimi kierujemy się obecnie wybierając dla siebie nowy telefon. To od niego zależy czy będziesz musiał często podłączać smartfon do prądu. Chcesz uniknąć sytuacji, w której Twój telefon odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie? Najlepiej zdecyduj się zatem na model, którego bateria posiada pojemność co najmniej 3500 mAh.

System operacyjny

Pamięć wewnętrzna

Pamięć wewnętrzna definiuje ilość plików i danych, jakie możesz przechować na telefonie. Jeśli korzystasz z wieli aplikacji warto zainwestować w pojemniejszy model. Zdjęcia i dokumenty możesz przechowywać na dodatkowej karcie pamięci (zwróć jednak uwagę na to, czy wymarzony przez Ciebie smartfon posiada odpowiednie złącze na tego rodzaju akcesoria), lecz gry i programy nie zawsze dają możliwość instalacji poza wbudowaną pamięcią.

Pamięć RAM

Pamięć RAM umożliwia płynne korzystanie z telefonu i to od jej ilości zależy, jak często i czy w ogóle będzie się on zawieszał. Im więcej RAMu tym lepiej, wiąże się to jednak ze zwiększonymi kosztami za sam model. Obecnie, aby wygodnie korzystać ze smartfona niezbędne są minimum 3 GB RAM.

Pojemność baterii

Aparat fotograficzny

Smartfony obecnie służą nam jako urządzenia wielofunkcyjne. Za ich pomocą wysyłamy wiadomości tekstowe, dzwonimy, gramy i wykonujemy zdjęcia. Zależy nam, by telefon robił fotografie dobrej jakości – tym bardziej że często są jedyną pamiątką z podróży, na które coraz rzadziej zabieramy ze sobą standardowe aparaty fotograficzne. Wybierając telefon z kamerą zwróć uwagę na jej rozdzielczość. Przedni aparat powinien mieć co najmniej 8 megapikseli, a tylni 15. Warto sprawdzić także, czy telefon ma możliwość filmowania w HD i na rodzaj zoomu.

Dodatkowe funkcje

Ponieważ telefony wykorzystujemy dzisiaj w niemal każdej dziedzinie życia, warto zwrócić także uwagę na oferowane nam przez producentów dodatkowe funkcje. Należą do nich między innymi technologie takie jak bluetooth, NFC czy czytnik soczewki oka. Niektóre modele oferują możliwość korzystania z dwóch numerów oraz obsługi innych urządzeń w domu. Każdy z tych elementów może dodatkowo zwiększać cenę smartfona, dlatego jeśli jesteś pewien, że nie będziesz z nich korzystać, warto poszukać opcji bez ulepszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here