W dzisiejszych czasach zdominowanymi przez różnego rodzaju urządzenia elektroniczne mogłoby się wydawać że wszystkie notatki i plany przechowujemy właśnie w pamięci urządzeń mobilnych i komputera a papierowe kalendarze i plannery to przeżytek. Więc dlaczego z roku na rok papierowe plannery stają się coraz bardziej popularne i znajdziemy je nie tylko w księgarniach, ale także możemy ściągnąć je z internetu i wydrukować wersje papierowe? Oto kilka zalet, w których plannery w wersji papierowej są znacznie lepsze niż ich cyfrowe odpowiedniki.

Organizer dnia, czyli wszystko o plannerach czasu

Lepiej zapamiętasz informacje

Wiele przeprowadzonych badań wskazuje, że ręczne zapisywanie informacji pozwala nam znacznie skutecznej zapamiętywać informacje, niż wpisywanie ich w urządzenia elektroniczne. Istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że zapamiętamy jakieś wydarzenie jeżeli zapiszemy je na kartce niż wpiszemy je na klawiaturze do pamięci komputera. Pisanie aktywizuje odpowiedzialne za uczenie się obszary mózgu a tym samym koncentrujemy się na zapisywanej informacji.

Jesteśmy bardziej skupieni

Telefon, tablet czy komputer jest urządzeniem multi-funkcyjnym , a tym samym posiada znacznie więcej bodźców rozpraszających niż kalendarz czy plenner w formie papierowej. W plannerze nie znajdziemy innych informacji niż tych zapisanych przez nas, a tym samym nie będzie nas rozpraszać przychodzący e-mail, sms czy powiadomienie z mediów społecznościowych. Planner w wersji papierowej pozwala skupić się na czynności planowania a nie szeregu innych.

Łatwość obsługi

Papierowy planner nie wymaga od nas zdobywania nowych umiejętności. Otwieramy notes i zapisujemy. Jest to znacznie mniej czasochłonne, niż uruchomienie aplikacji, wypełnienie rubryk które są niezbędne do zapisania informacji. Nie musimy obawiać się, że wyczerpie się bateria kiedy będziemy potrzebowali zaglądnąć do plannera czy też nie musimy się logować do niego aby mieć dostęp do zapisanych informacji.

Planner jest uniwersalny

Planner zawiera kalendarz, listę rzeczy do zrobienia, listę celów jakie chcemy osiągnąć, miejsce na notatki, rysunki czy inne dodatkowe informacje. Papierowy plenner pozwala na szybkie przeglądanie informacji zarówno wstecz, jak i nadpisanych do przodu.

Uwolnij swoją kreatywność

Prowadząc nawet zwykły kalendarz posiadamy znacznie więcej swobody w ekspresji swoich notatek, formułowania notatek, czy rysunków iż aplikacja na komputerze lub telefonie. Możemy robić listy, łączyć wątki, rysować czy oznaczać dla nas istotne informacje i wydarzenia.

Jak widać na powyższych przykładach używanie papierowego plannera jest znacznie łatwiejsze, kreatywniejsze a przy tym znacznie szybsze niż używania wersji elektronicznej. Nie tylko zyskujemy podręczne narzędzie, które usprawni nam planowanie całego dnia, ale co istotne nigdy nas nie zawiedzie rozładowaną baterią czy awarią aplikacji – co w przypadku istotnych informacji jest niezwykle istotne. Nic gorsze niż stracenie istotnych dla nas danych, które są nie do odtworzenia w łatwy sposób. A czasami ich odtworzenie jest niemożliwe przez co możemy ponieść znaczne koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here