Głównym zadaniem pojemników magazynowych jest ochrona i właściwe zabezpieczenie towarów przed niebezpiecznymi i szkodliwymi czynnikami mechanicznymi i klimatycznymi, które mogą wystąpić podczas transportu i przechowywania. To właśnie solidnie wykonane pojemniki transportowe umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie łańcucha dostaw, dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio je dobrać do rodzaju przechowywanego towaru.

Pojemniki transportowe – najważniejsze cechy

Pojemniki transportowe to idealny sposób przechowywania i porządkowania wszelkiego rodzaju artykułów. Tego rodzaju segregacja, umożliwia łatwy dostęp do zgromadzonych towarów. Jakie są najważniejsze cechy pojemników magazynowych? Przede wszystkim:

  • szybki i prosty montaż,
  • łatwa identyfikacja zawartości (zwykle na przednim panelu jest wydzielone miejsce na opis),
  • oszczędność powierzchni (pojemniki zajmują niewiele miejsca),
  • dobra jakość (pojemniki są wykonywane z wytrzymałych materiałów),
  • funkcjonalność (kształt pojemników, pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń).

Dodatkowo, pojemniki transportowe, w zależności od modelu, mogą być wyposażone w wygodne uchwyty: otwarte lub zamknięte, które ułatwiają przenoszenie.

Pojemniki – z polipropylenu, z plastiku, a może z tektury?

Pojemniki magazynowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wszystko po to, by przedsiębiorcy mogli optymalnie dopasować opakowanie do rodzaju przechowywanych artykułów. W ofercie Rajapack: https://www.rajapack.pl/wyposazenie-magazynu/pudelka-pojemniki_C1920.html, można znaleźć pojemniki transportowe wykonane z takich materiałów, jak:

  • tektura,
  • plastik,
  • komórkowy polipropylen.

Dostępne są zarówno pojemniki przezroczyste, jak i w pełni zabudowane, z pokrywą lub bez, a nawet ażurowe.

Pojemniki transportowe – gwarancja odpowiedniego zabezpieczenia towarów

Podczas transportu oraz przechowywania towarów, nie trudno o uszkodzenie i zniszczenie materiałów. Najczęściej powodem powstawania wszelkiego rodzaju uszkodzeń jest niewłaściwe rozmieszczenie i nieodpowiednie zabezpieczenie towaru, mowa tu chociażby o dobraniu złego rodzaju opakowania. W Polsce, sposób zabezpieczenia towaru jest regulowany przez akty prawne: ustawę Prawo o ruchu drogowym, unijną normę PN-EN 12195, rozporządzenie w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części oraz normy branżowe – Prawo przewozowe oraz konwencję CMR. Wymienione akty prawne, w dokładny sposób regulują wymogi dotyczące zasad bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas przewozu i przechowywania towarów.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here