Szukanie oszczędności nie jest wynikiem skąpstwa, to bardzo mądre postępowanie. Skoro można więcej biznesowych funduszy zaoszczędzić i przeznaczyć ot choćby na dalsze rozwijanie firmy to czemu by z tego nie skorzystać. Największe biznesowe sukcesy opierają się na mądrym inwestowaniu i oszczędzaniu na tym co zbędę. Jeśli bliżej przyjrzysz się tematowi zdziwisz się jak bardzo możesz zaoszczędzić na miesięcznych kosztach prowadzenia biznesu.

Mądre oszczędzanie na kosztach miesięcznych

 

To właśnie comiesięczne rachunki i faktury odczuwamy najmocniej jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Tak się składa, że to tutaj marnotrawimy najwięcej pieniędzy. Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić dobrze skalkuluj miesięczne koszty a znajdzie się sporo możliwości do zaoszczędzenia.

Po pierwsze możesz oszczędzić na rachunkach telefonicznych. Fakt, prowadzenie biznesu bez telefonu jest mało realne ale odpowiedź sobie na pytanie czy faktycznie jest Ci potrzebny tak wysoki abonament. Czy wykorzystujesz cały pakiet minut i danych. A może po prostu wybrałeś droższy pakiet z myślą, że lepiej mieć więcej, że może akurat Ci się to wszystko przyda. Tymczasem realia okazały się inne. Jeśli tylko masz taką możliwość zmień pakiet na mniejszy, taki który jak najbardziej wpasowuje się w Twoje potrzeby. A może tych połączeń wcale nie wykonujesz aż tak dużo i zamiast abonamentu lepszym rozwiązaniem będzie telefon na kartę, którą doładowujesz według swoich regularnych potrzeb. Teraz nawet w telefonach na kartę znajdziesz wiele interesujących pakietów.

Co jeśli w firmie masz kilka telefonów. Koniecznie porównaj oferty różnych operatorów. Wiesz, że bycie lojalnym klientem jednej sieci wcale nie musi być opłacalne. Nie warto trzymać się starych przyzwyczajeń jeśli ktoś inny może zaproponować Ci znacznie lepszą ofertę, na której sporo zaoszczędzisz. Zawsze najpierw porównuj i sprawdzaj, a dopiero na końcu decyduj się na to co najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy. Mała porada, działanie pod wpływem impulsu bywa zgubne.

Rachunki za prąd także potrafią być zmorą. Dobrze jest się im dokładnie przyjrzeć. Przede wszystkim sprawdź czy taryfa jakiej aktualnie używasz najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli korzystasz z prądu głównie w dzień, wybierz pakiet, który ma najlepszą stawkę dzienną.

Od lat korzystasz z usług jednego dostawcy. Może to błąd ? Poświęć chwilę czasu i zapoznaj się z ofertami różnych firm. Bardzo możliwe, że znajdziesz lepszą ofertę dzięki której znacznie zaoszczędzisz. Jednak zawsze przed podjęciem decyzji dobrze policz wszelkie koszty.

Trzy sposoby jak oszczędzać pieniądze

Kwoty na rachunkach możesz obniżyć jeśli odpowiedz sobie na pytanie jak oszczędzać energię elektryczną w firmie. Wprowadzenie kilku prostych zasad potrafi dać spektakularne efekty. Wyrób w sobie i pracownikach nawyk odłączania od prądu wszelkich nieużywanych urządzeń. Zwłaszcza wszelkie ładowarki lubimy zostawiać w gniazdku gdy tymczasem nic one nie ładują. Może nie wiesz ale ładowarka będąc w gniazdku pobiera prąd nawet jeśli telefon nie jest do niej podłączony.

Po skończonej pracy dobrze jest odłączyć z prądu wszystkie urządzenia, które nie muszą stale pracować. Wystarczy zainwestować w listwy zasilające z wyłącznikiem.

Kupując do firmy nowe urządzenia zwróć uwagę na klasę energooszczędności i wybieraj te, które zużywają najmniej prądu.

W pomieszczeniach wymień żarówki na nowoczesne energooszczędne. Wyjątek stanowią jedynie pomieszczenia, w których rzadko się bywa. Naucz wszystkich włączania światła w pomieszczeniach, w których w danym momencie nikt nie przebywa. Owszem jeśli wychodzisz tylko na chwilę to to mija się z celem ale jeśli nie będzie nikogo przez dłuższy czas to po co ma się świecić światło.

Gdy prowadzisz firmę, musisz prowadzić także księgowość. To kolejny element, gdzie możesz co miesiąc oszczędzić trochę gotówki. Przede wszystkim porównuj oferty różnych biur księgowych. Ceny za taką samą usługę potrafią się znacznie różnić. Jeśli masz o księgowości jakieś pojęcie, a liczba rachunków jest niewielka możesz się pokusić o samodzielne prowadzenie księgowości. Jest do doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku malutkich firm, gdzie obroty się są wysokie, a księgowość skomplikowana.

Sposoby na oszczędzanie są różne. Pomyśl gdzie możesz szukać oszczędności i wprowadź je do swojego biznesu. Z kilku mniejszych oszczędności potrafi się zrobić całkiem spora miesięczna kwota, którą możesz wykorzystać z zyskiem dla swojego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here