Ubezpieczenie zagraniczne a ubezpieczenie na wyjazd do pracy – czym się różnią?

Wybierasz się w podróż wakacyjną, na urlop, a może do pracy za granicę? Przekonaj się, które ubezpieczenie na wyjazd powinieneś wybrać. Czym się różnią? Czy jeśli chcesz jednocześnie pracować i zwiedzać, musisz przygotować się inaczej niż podczas wyjazdu na urlop? Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania i zapewnij sobie odpowiednią ochronę na obczyźnie.

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę to szersze pojęcie względem ubezpieczenia na wyjazd do pracy, choć zawiera te same elementy. Chodzi o to, abyś za granicą został zabezpieczony zgodnie z aktywnością, którą będziesz tam podejmował. Przykładowo podczas pracy – zwłaszcza fizycznej – potrzebna Ci będzie lepsza ochrona zdrowia niż w trakcie urlopu wypoczynkowego, spędzanego głównie na plaży. Niektórzy pracodawcy mogą wręcz wymagać od Ciebie wykupienia ubezpieczenia o wskazanej przez nich minimalnej kwocie ochrony. Z kolei w państwach, do których odwiedzeni niezbędna jest wiza, posiadanie ubezpieczenia jest obowiązkiem prawnym – bez niego nie przekroczysz granicy.

Aby załatwić sprawy związane z ochroną zdrowia szybko i wygodnie, kup ubezpieczenia na wyjazd za granicę przez internet. Wykorzystaj do tego porównywarkę polis, w której zaznacza się cel podróży. Kalkulator wyliczy składki za Ciebie, biorąc pod uwagę fakt, czy jedziesz jako turysta, czy może przyszły pracownik.

Ubezpieczenie zdrowotne w podróży

Ubezpieczenie zdrowotne w podróży

Podstawowym elementem ubezpieczenia turystycznego i na wyjazd do pracy jest ochrona kosztów leczenia. Inne są jedynie zakresy tej ochrony oraz przypisane im kwoty (pamiętaj: im większe ryzyko zachorowania lub urazu, tym suma ubezpieczenia powinna być wyższa). W razie szkody zdrowotnej przysługiwać Ci będą darmowe usługi takie jak: transport medyczny, hospitalizacja, zabiegi i operacje, zakup leków i środków medycznych, konsultacja u lekarzy ogólnych i specjalistów. W przypadku ciężkiego stanu zdrowia zostaniesz przetransportowany do kraju na koszt ubezpieczyciela. Przetransportowane zostaną również zwłoki osób ubezpieczonych.

Dodatkiem do ubezpieczenia zdrowotnego jest NNW, czyli ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Sprawdzi się w razie poważniejszego uszczerbku na zdrowiu, konieczności podjęcia długiego leczenia lub rehabilitacji. Jeśli po powrocie z zagranicy nie będziesz w stanie szybko wrócić do pracy, otrzymasz od ubezpieczyciela wsparcie.

Co jeszcze warto ubezpieczyć w podróży

Co jeszcze warto ubezpieczyć w podróży?

Niezależnie od celu podróży zastanów się, czy ochrony wymaga także Twój bagaż. Jeśli jedziesz do pracy na dłużej i zabierasz cenne przedmioty – przyda Ci się taka ochrona. Z kolei podczas wyprawy turystycznej pewnie nie brakuje w Twoim plecaku aparatu, kamery, może nawet drona do uzyskiwania lepszych ujęć. Sprzęt elektroniczny ubezpieczenia się dodatkowo, niezależnie od bagażu – pamiętaj o tym.

Jeżeli wyjeżdżasz do kraju, w którym często dochodzi do zamieszek, a sytuacja polityczna nie jest stabilna, koniecznie wybierz ubezpieczenie uwzględniające ochronę w przypadku aktów terroru. Z kolei beztroską zabawę zapewni Ci ochrona wydarzeń, do których doszło pod wpływem alkoholu. Takie informacje znajdziesz w szczegółach danej oferty podczas przeglądania ich w porównywarce ubezpieczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here