Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z koniecznością zdobywania klientów, ale także wypełniania obowiązków administracyjnych. Zarządzasz sklepem internetowym i chcesz ułatwić sobie wystawianie faktur? A może prowadzisz niewielką firmę? Wybierz dostosowany do swoich potrzeb system, który pozwoli Ci generować dokumenty szybko i sprawnie.

Nie tylko dla VAT-owców

Dobry program do wystawiania faktur powinien umożliwiać generowanie różnego rodzaju dokumentów nie tylko dla firm będących płatnikami VAT, ale także dla działalności korzystających ze zwolnienia z obowiązku odprowadzania podatku od towarów i usług. Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zastanawiasz się, jaki program spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Zwróć uwagę na to, żeby system umożliwiał m.in. wystawianie faktur, faktur pro-forma, zaliczkowych, końcowych, korekt, z walucie obcej, uproszczonych, paragonów fiskalnych. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także możliwość dodania kartoteki klientów, co zdecydowanie przyspiesza generowanie dokumentów. Nowoczesne oprogramowanie powinno także umożliwiać ściąganie danych kontrahentów z bazy Głównego Urzędu Statystycznego – np. po wpisaniu numeru NIP, system automatycznie uzupełni wszystkie pola na podstawie pobranych z CEIDG informacji. Takie udogodnienie posiada m.in. program Faktura Small Business HANDELsystem dedykowany małym i średnim firmom.

Własne szablony i możliwość szybkiej wysyłki faktury

Kolejnym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając program do fakturowania, jest możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb. Chcesz, żeby na dokumentach pojawiało się firmowe logo? A może potrzebujesz zmienić wygląd faktury? Zwróć uwagę, czy program pozwala na tworzenie własnych szablonów, wystawianie faktur cyklicznych, zamianę miejscami pozycji na dokumencie, definiowanie rejestrów, zmianę waluty transakcji, ustawienie innej czcionki – to wszystko bardzo ułatwia generowanie dokumentów. Nowoczesny program do wystawiania faktur powinien także umożliwiać przesyłanie ich e-mailem do kontrahentów oraz drukowanie.

Kompatybilność z innymi urządzeniami

Najlepsze programy do wystawiania faktur są dostosowane do współpracy z drukarkami fiskalnymi – to rozwiązanie szczególnie przydaje się w przypadku podmiotów, które potrzebują wystawić fakturę z paragonu lub dokonać sprzedaży bez wystawiania faktury. Nowoczesne systemy powinny też współpracować z czytnikami kodów kreskowych, co pozwala na automatyczne dodanie pozycji do faktury lub paragonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here