Nabywanie monet kojarzy się głównie z celami inwestycyjnymi. Osoby początkujące, które pragną dobrze zainwestować swoje pieniądze, rozważają zakup właśnie monet. Te określane jako bulionowe, różnią się jednak od monet kolekcjonerskich czy też okolicznościowych. Kwestią priorytetową jest znalezienie złotego środka do realizacji własnych celów. Określenie, w jakim stopniu pragniemy nabywać monety pod inwestycję, a na ile liczy się ich wartość kolekcjonerska.

Monety bulionowe wykonywane są z metali szlachetnych, najczęściej złota bądź srebra. Te ostatnie zyskują również na uznaniu, bo na rynku pojawiają się coraz ciekawsze propozycje, które cechuje nie tylko wysoka wartość inwestycyjna. O ostatecznej wartości każdej monety bulionowej decyduje procentowa zawartość metalu szlachetnego w monecie. Wagę takich monet podaje się w uncjach. Monety lokacyjne zwykle nie mają ograniczonego nakładu, w przeciwieństwie do okolicznościowych czy kolekcjonerskich monet.

Budowanie swojego portfela inwestycyjnego warto rozpoczynać od najbardziej popularnych produktów. W przypadku monet bulionowych na uwagę zasługuje głównie Krugerrand, ale i Amerykański Orzeł, a także Wiedeńscy Filharmonicy. Tego typu monety, jak i wiele innych należących do serii, kolejno okazy, które warto mieć w swoich zbiorach przeznaczonych na inwestycję, warto nabywać w Metal Market Europe. Firmę cechuje przede wszystkim szeroki wybór monet, a także system weryfikacji monet złotych i srebrnych Bullion DNA, jakim nie może się poszczycić żadna inna polska firma. Do tego możliwość negocjacji cen i preferencyjne warunki nabywania metali szlachetnych, decydują o tym, iż każdy, nie tylko początkujący, ale i wymagający inwestor, znajdzie tutaj okazy odpowiednie do swojej kolekcji lub z myślą o inwestycjach. Wysoki standard usług wraz z profesjonalną obsługą, to gwarancja satysfakcjonujących wyborów i szansa na zdobycie najciekawszych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here