Czy wynajem długoterminowy aut może być bardziej opłacalny niż kupno samochodów firmowych?

0
1008

Kupno, leasing, wynajem… istnieje wiele ciekawych opcji, które mogą posłużyć ci do wyposażenia twojego przedsiębiorstwa we flotę samochodową. Dziś chcielibyśmy szczególnie zatrzymać się przy dwóch z nich: kupnie i wynajmie. Z nami dowiesz się, dlaczego czasami lepiej postawić na wynajem, niż własność.

Co oznacza wynajem długoterminowy aut?

Wynajem długoterminowy aut to usługa dedykowana dla przedsiębiorców, którzy chcieliby szybko poszerzyć swoją flotę samochodów. Oznacza wynajem kilku lub kilkunastu pojazdów, które dopasowywane są do indywidualnych potrzeb właściciela przedsiębiorstwa. Jest to wynajem na okres dłuższy niż kilka miesięcy, dzięki czemu gwarantuje bardzo stabilne, rozłożone w czasie koszty. Wiąże się także z pełną obsługą floty przez przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem.

Co oznacza pełna obsługa floty?

Wynajem długoterminowy samochodu wiąże się z pełną obsługą floty przez wynajmującego. Oznacza to, iż dba on o wszystkie szczegóły, związane z utrzymaniem pojazdów w dobrym stanie, w tym między innymi o serwis ogumienia i inne usługi serwisowe lub naprawy. Wchodzi w to również ubezpieczenie wraz z usługami Assistance oraz likwidacja szkód komunikacyjnych. W ramach pełnej obsługi zapewnione są też karty paliwowe.

Niemniej ważna jest wygoda wynajmu. Cały proces odbywa się przy udziale doświadczonego doradcy, który dba o dobór najlepszej floty oraz najbardziej atrakcyjnej oferty. Co więcej, formalności sprowadzone są do minimum, a usług door-to-door zapewnia, że nie będziesz musiał samodzielnie dbać o dojazdy do takich miejsc, jak choćby serwis. Wystarczy, że oddasz pojazd w zaufane ręce, a zostanie ci on zwrócony w idealnym stanie.

Czy wynajem długoterminowy się opłaca?

Wynajem długoterminowy samochodów odznacza się wieloma zaletami i wygodami, których nie doświadczają właściciele aut. Muszą oni samodzielnie zadbać o każdy szczegół ich eksploatacji, co wymaga uwagi i czasu. Osoby, które decydują się na wynajem aut, mogą z kolei cieszyć się ich użytkowaniem bez tych wszystkich obowiązków.

Jednak czy wynajem jest opłacalny? Jak się okazuje – tak. Wszystko dlatego, iż pociąga on za sobą jedynie uśrednione miesięcznie koszty, które nie zmieniają się podczas całego okresu współpracy. Wynajem nie wymaga dodatkowych, wysokich nakładów, takich jak te, które wiążą się z wymianą opon czy serwisem. Dzięki temu staje się naprawdę opłacalną opcją, zarówno dla osób, które preferują stałe niskie koszty utrzymania, jak i dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę i oszczędność czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here