Dlaczego firma powinna się zdecydować na wdrożenie systemu erp

Oprogramowanie erp dla firm z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko korporacji, ale również średnich i małych przedsiębiorstw. Jakie są zdecydowanie największe zalety przemawiające za wdrożeniem wspomnianego oprogramowania?

Integracja poszczególnych działów w firmie

Warto wiedzieć, że bardzo często dochodzi do sytuacji, że każdy dział w przedsiębiorstwie pracuje na zupełnie innych danych. Pracownicy muszą wtedy poświęcać bardzo dużo czasu na przekazywanie sobie informacji. W systemie erp zarówno działa handlowy, jak i księgowość, serwis i magazyn nie będą całkowicie odrębnymi częściami przedsiębiorstwa.

Koniecznie należy zaznaczyć, że oprogramowanie erp dla firm jest bardzo czytelny. System jest ponadto podzielony na odrębne części. Wystarczy jedynie dać operatorowi właściwe uprawnienia, by miał dostęp do wszystkich danych, które będą wprowadzane przez pracowników.

Jakość, a także porządek danych

W zdecydowanej większości przypadków, gdy firma się rozwija, rośnie razem z nią liczba danych, które są konieczne do codziennej pracy. Bardzo często w firmach zdarza się, że pracownicy zapisują istotne dane na różne sposoby. Nie ma zachowanych praktycznie żadnych standardów. Obniża to zarówno jakość, jak i wprowadza duży bałagan w danych.

Koniecznie należy zaznaczyć, że praktycznie wszystkie dane, które są wprowadzane do systemów erp bazują o uniwersalne słowniki. Przykładami wspomnianych słowników mogą być lista towarów, kontrahentów czy pracowników. Operator, który będzie dodawał nową pozycję do danej listy będzie musiał uzupełnić odpowiedni formularz. Warto wiedzieć, że będzie on taki sam dla wszystkich elementów danego słownika.

Fundament do dalszego rozwoju

Bardzo często zdarza się, że w pewnym momencie w systemie zakupionym przez przedsiębiorstwo skończą się funkcjonalności. Należy zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość oprogramowania dostępnego na rynku umożliwia tylko na prowadzenie magazynu czy księgowości.

Warto mieć świadomość, że system erp można bez żadnego problemu rozszerzać wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Warto również podkreślić, że takie obszary, jak Business Intelligence czy CRM będą odpowiednio zintegrowane z systemem na równi z funkcjonalnościami, które dane przedsiębiorstwo wykorzystywało już wcześniej. Firma będzie mogła się szybciej rozwijać, gdyż będzie miała dostęp do najbardziej nowoczesnych narzędzi.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here