Długoterminowe inwestycje są w stanie zaoferować bardzo dobre zyski, ale z drugiej strony wymagają również umiejętności w doborze korzystnych ofert. Jak zatem inwestować długoterminowo, aby zarobić na tym jak najwięcej?

Inwestycje długoterminowe to takie inwestycje, które pozwalają na zainwestowanie środków na dłuższy czasu, na przykład w perspektywie od kilku do nawet kilkudziesięciu lat. W tej kategorii znajduje się szeroka gama różnych metod pomnażania pieniędzy, które różnią się pomiędzy sobą perspektywą zysków, warunkami, ryzykiem, początkową kwotą, jaką należy ponieść.

Jak jednak dobrać najlepsze inwestycje długoterminowe? Podpowiadają nam eksperci z Viennalife.pl – firmy zajmującej się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych, inwestycyjnych i oszczędnościowych.

Nie potrzeba wysokiej wpłaty

Najczęściej inwestycje długoterminowe kojarzą się nam z dość wysokimi wpłatami początkowymi, rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych, jak ma to w przypadku zakupu nieruchomości. Jednak wcale nie jest to konieczne. możemy również zdecydować się na takie, które mają znacznie niższy próg wejścia.

Dobrym wyborem mogą być między innymi fundusze inwestycje oraz ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które są połączeniem funduszy inwestycyjnych i ubezpieczenia na życie. Przy niewielkich wpłatach dają perspektywę atrakcyjnych zysków.

Ryzyko dopasowane do twoich preferencji

Gdy chcemy zdecydować się na inwestycje długoterminowe, musimy także określić akceptowany przez nas poziom ryzyka. Generalnie, eksperci Viennalife.pl wskazują, że w przypadku inwestycji na dłuższy okres można pozwolić sobie na nieco wyższy poziom ryzyka, co z kolei nie jest zalecane w przypadku inwestycji na krótsze terminy.

Poziom bezpieczeństwa inwestycji powinniśmy określić na podstawie danych dostarczonych nam przez bank lub inną firmę, którą chcemy wybrać. Warto też pamiętać o tym, żeby nigdy nie przeznaczać całej sumy na jeden cel inwestycyjny – lepiej dokonać dywersyfikacji ryzyka, czyli skorzystać z różnych produktów, by w razie problemów mieć do dyspozycji odpowiednią sumę pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here