Pilna naprawa samochodu, awaria lodówki, zalanie mieszkania czy większe zakupy tuż przed wypłatą – dodatkowe środki pieniężne mogą przydać się w wielu różnych sytuacjach. Chcąc czuć się zawsze dobrze przygotowanym na ewentualne nadejście takich okoliczności, należy zapewnić sobie dostęp do pożyczki w formie limitu kredytowego.

W praktyce, istota pożyczki w formie limitu odnawialnego jest praktycznie taka sama, jak w przypadku klasycznego, bankowego limitu kredytowego: pozwala w szybki i stosunkowo niedrogi sposób powiększyć własne możliwości finansowe. Podstawowa różnica polega tutaj na tym, że instytucją udostępniającą limit jest nie bank, lecz firma pożyczkowa. Poniżej, na przykładzie pożyczki odnawialnej oferowanej przez Euroloan (szczegóły oferty na: https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy), wyjaśniamy jak działa taki produkt i jakie wiążą się z nim korzyści.

Istota limitu kredytowego w firmie pożyczkowej

Limit odnawialny daje klientowi możliwość zadłużenia się do kwoty określonej w umowie z pożyczkodawcą. W instytucjach takich jak Euroloan może on sięgać maksymalnie nawet 20 tys. złotych, ale jego ostateczna wysokość zawsze jest sprawą indywidualną i zależy od sytuacji finansowej klienta i posiadanej przez niego historii kredytowej. Co ważne, odsetki są w tym wypadku naliczane tylko od faktycznie wykorzystanej kwoty limitu. Pożyczkobiorca zleca wypłatę takiej ilości środków, jaką w danej chwili potrzebuje – jeśli w danym okresie w ogóle nie korzysta z produktu, nie ponosi w zasadzie żadnych kosztów.

Na czym polega „odnawialność” limitu?

Odnawialność limitu polega na tym, że każdorazowa spłata pożyczonej kwoty prowadzi do obniżenia zadłużenia i jednoczesnego „odbudowania” wysokości dostępnego limitu. Co istotne, zarówno skorzystanie z pożyczki jak i jej zwrot, nie wymagają załatwiania jakichkolwiek dodatkowych formalności. Klient składa za pośrednictwem swojego konta dyspozycję wypłaty, a pożyczkodawca przelewa na wskazany przez niego rachunek żądaną kwotę. Fakt ten, podobnie jak późniejsza spłata, jest odnotowywany na specjalnym koncie pożyczkobiorcy.

Wystarczy regularna spłata kwoty minimalnej

Ważną zaletą pożyczki odnawialnej jest fakt, że w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów kredytowych i pożyczkowych, nie wymaga ona systematycznego regulowania określonej wysokości rat. W tym wypadku, pożyczkobiorca ma jedynie obowiązek każdego miesiąca spłacać zadeklarowaną przez siebie (ale mieszczącą się w określonym przedziale) minimalną kwotę zadłużenia. Co więcej, firma pożyczkowa daje mu przy tym możliwość wyboru daty comiesięcznej spłaty kwoty minimalnej.

Limit odnawialny – dostęp z poziomu specjalnego konta pożyczkobiorcy

Limit odnawialny oferowany przez firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika bankowego, wymaga posiadania specjalnego konta (profilu) pożyczkobiorcy. By założyć takie konto, wystarczy wejść na stronę internetową instytucji pożyczkowej i wypełnić formularz, w którym należy podać swoje dane osobowe i kontaktowe. Dzięki niemu, można z łatwością składać dyspozycję wypłaty środków oraz monitorować przebieg spłaty pożyczki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pożyczka w formie limitu odnawialnego to ciekawa alternatywa dla bankowego limitu kredytowego. Choć nie musi być ona rozwiązaniem korzystniejszym finansowo, to jednak warto pamiętać, że w porównaniu do banków, instytucje pożyczkowe mają nieco mniejsze wymagania w zakresie sytuacji finansowej czy historii kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Sprawia to, że ich produkty są łatwiej dostępne dla klientów, którym w przeszłości zdarzyły się pojedyncze opóźnienia w spłacie zobowiązań, czy też osób zarabiających na podstawie umów cywilnoprawnych.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here