Kupujemy mieszkanie na Śląsku

0
1494

Każde młode małżeństwo marzy o kupnie swojego własnego mieszkania i to jak najszybciej. Mieszkanie u rodziców lub wynajmowanie małego mieszkanka jest rozwiązaniem dobrym tylko na chwilę.

Kupno mieszkania jest poważną decyzją, warto więc odpowiednio się do niej przygotować i dać sobie trochę czasu na jej podjęcie. Dobrze jest dowiedzieć się, jaka obecnie panuje sytuacja na rynku nieruchomości na sprzedaż Katowice i zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

Po pierwsze czy kupujemy dom, czy decydujemy się na mieszkanie. Mieszkanie będzie oczywiście tańsze, ale mniejsze. Będzie z pewnością lepiej zlokalizowane, bo może być w centrum miasta.

Jeżeli zdecydujemy się na mieszkanie pozostaje kwestia wyboru miejsca i oczywiście tego, czy kupujemy na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Z pewnością nieruchomości na sprzedaż Katowice będą dysponowały wyjątkowo bogatą ofertą mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym, bo to przecież stolica województwa.

Kiedy wybór miejsca, konkretnego miasta lub przynajmniej okolicy został dokonany, analizujemy sytuację na rynku pierwotnym i wtórnym. Tu decyzja nie jest taka prosta.

Kupując mieszkanie od dewelopera, zazwyczaj umowę podpisujemy na takim etapie, gdzie gotowa jest jedynie wizualizacja naszego wymarzonego mieszkania i ewentualnie ogrodzony jest teren budowy. Może to rodzić tysiące wątpliwości. A co, jeżeli upadnie deweloper, a co, jeżeli mieszkanie nie będzie dokładnie takie samo jak w projekcie.

W przypadku rynku wtórnego sytuacja też nie jest prosta. Mieszkanie możemy zobaczyć. Choć jego stan techniczny może być różny, nie zawsze widoczny gołym okiem. A co, jeżeli okaże się, że remont będzie nas kosztować więcej niż przewidywaliśmy na początku.

Pytań na tym etapie zakupu mieszkania jest wiele. Powinniśmy wtedy pomyśleć przede wszystkim o miejscu. Kupując mieszkanie czy dom tak naprawdę kupujemy miejsce. Miejsce, w którym będziemy przez następny długi czas żyć, dojeżdżać do pracy, stamtąd nasze dzieci będą chodzić do szkoły. Tak naprawdę istotne jest miejsce i cena nieruchomości, którą chcemy nabyć. Warto rozeznać więc sytuację panującą na rynku nieruchomości na sprzedaż Katowice i rozpocząć proces poszukiwania mieszkania na https://kazo.pl/katowice.

Jeżeli zdecydujemy się na mieszkanie z rynku wtórnego, to warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Może ktoś ze znajomych lub krewnych korzystał ostatnio z usług jakiegoś biura. Warto o to zapytać. Fachowa pomoc biura nieruchomości często się przydaje. Posiada na pewno dość sporą ofertę nieruchomości na sprzedaż Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here