Na jaki rodzaj kredytu się zdecydować?

0
1124

Prawie każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której jedynym wyjściem z tarapatów finansowych lub chęci nabycia upatrzonego towaru jest pożyczenie określonej sumy pieniężnej od banku.

Decydując się na kredyt powinniśmy zastanowić się, która z dostępnych na rynku możliwości będzie dla nas najdogodniejsza. W przypadku kupna mieszkania, działki pod zabudowę, lub domu najlepszym rozwiązaniem jest tani kredyt hipoteczny. Jeśli pragniemy zmienić samochód na nowszy model, skorzystać możemy z leasingu, rat albo kredytu gotówkowego.

Ostatni jest najbardziej popularną formą kredytowania, udzielany w formie pożyczki pieniężnej na dowolny cel. Najczęściej przyznawany na krótki okres czasu, zobowiązuje do spłaty w ratach w określonym przez strony okresie czasu.

W zależności od wymagań kredytodawcy dopasowany do potrzeb klientów. Niektóre banki udzielają kredytu w przeciągu jednego dnia, inne placówki nieco dłużej. Głównie od nas zależy, jakie warunki umowy nas interesują.

W tradycyjnym banku konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. Jeżeli nie dysponujemy atrakcyjną umową o pracę, kredyt bez zaświadczeń umożliwia rezygnację ze zbędnych formalności, oraz ułatwia zawarcie umowy przez Internet. Takie kredyty oferują zazwyczaj instytucje pozabankowe.

Bardzo popularną formą kredytu gotówkowego jest powszechnie znana karta kredytowa.

Dla dużej rzeszy klientów karta jest łatwym sposobem na zdobycie pożądanej gotówki. Tani kredyt gotówkowy w postaci karty z pewnością okaże się korzystny, jeżeli przeanalizujemy warunki stawiane przez bank. Powinniśmy sprawdzić oprocentowanie – czy jest stosunkowo niskie oraz czy ubezpieczenie karty debetowej jest płatne.

Nierzadko pobierane są dodatkowe opłaty w związku z tym, że karta jest mało używana. Walorem kart jest bezpłatne użytkowanie przez pierwsze kilka miesięcy. Stanowi ona tani kredyt gotówkowy, gdyż w momencie spłaty długu okazanego przez kredytodawcę na wykazie transakcji nie wymaga spłacania odsetek (warunek: spłata zazwyczaj do 60 dni). Więcej o kartach kredytowych przeczytasz na https://www.e-bs.pl/kredyty/karty-kredytowe/

Dobre rozeznanie = korzystniejsze warunki udzielenia kredytu.

Jeżeli pragniemy zawrzeć umowę z bankiem na korzystnych warunkach, podstawowym kryterium decydującym o wyborze jest rozeznanie. Najczęściej najtańszy kredyt gotówkowy uzyskamy w banku, w którym jesteśmy stałymi klientami, jednakże duża konkurencja zmusiła poszczególne placówki do ofert bardzo atrakcyjnych, zarówno dla obecnych, jak i przyszłych konsumentów.

Liczne promocje i upusty zachęcają również do zobowiązań zaciąganych u prywatnych instytucji, niebędących bankiem. Dodatkową zaletą jest szybka, niemal natychmiastowa decyzja o przyznaniu kredytu, bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here