Jak zainwestować w kryptowaluty

Dla wielu osób kryptowaluty stały się całkiem dochodowym sposobem na zarabianie pieniędzy. Coraz więcej użytkowników jest zainteresowanych inwestowaniem w bitcoina, a także inne cyfrowe waluty. Rynek kryptowalut wciąż się rozwija i pojawia się wiele okazji do inwestowania.

Jak zacząć inwestować?

Osoby chcące rozpocząć inwestowanie na rynkach kryptowalutowych w pierwszej kolejności powinny utworzyć darmowe konto na giełdzie. Do najpopularniejszych platform, na których można prowadzić trading należą Binance, Etoro czy Zonda (sprawdź: najlepsze giełdy kryptowalut). Rejestracja w takich miejscach jest szybka i prosta. Wystarczy podać podstawowe dane, a następnie zweryfikować konto przesyłając niezbędne dokumenty. Po przejściu przez wszystkie etapy wystarczy przejść do aktywa, które nas interesuje (np. Bitcoin), wybrać pożądaną ilość lub cenę i dokonać zakupu.

Czy trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę, aby rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty?

Aby rozpocząć trading na rynku bitcoina lub kryptowalut wcale nie trzeba być wybitnym finansistom czy informatykiem. W zasadzie wystarczy zaledwie podstawowa wiedza z obsługi komputera, wolny czas na czytanie poradników czy portalu o kryptowalutach i minimalne środki, które zostaną przeznaczone na inwestycje. Aby inwestować w kryptowaluty, wcale nie trzeba wkładać dużych środków. Jak pokazuje historia, wiele kryptowalut na przestrzeni lat wzrosły nawet o 50 000%, gwarantując niektórym inwestorom niespotykane nigdzie indziej zyski. Wystarczy dobrze rozpoznać rynek, szczegółowo analizować nowe kryptowaluty i uzbroić się w cierpliwość – do czasu nadejścia hossy.

Oczywiście warto się odpowiednio przygotować. Z pewnością na rynkach kryptowalutowych przyda się znajomość angielskiego. Jest ona bardzo przydatna przy analizowaniu i czytaniu whitepapera (oficjalnego dokumentu opisującego zasadę działania danej cyfrowej waluty), a także zagranicznych źródeł, które są bogate w wiedzę. Ponadto warto zainteresować się analizą techniczną. Podstawowa wiedza w tym zakresie obejmuje wyznaczanie linii trendów, linii wsparcia i oporów, a także korzystanie ze wskaźników takich jak MACD, RSI czy poziomy Fibonacciego.

Przed rozpoczęciem inwestowania należy także dowiedzieć się, jak stworzyć portfel kryptowalutowy i jak z niego korzystać. Nie zaleca się przechowywania środków na giełdach kryptowalut, dlatego po zakupie aktywa najlepszym rozwiązaniem jest przesłanie go na prywatny portfel. Istnieje wiele rozwiązań przeznaczonych do przechowywania i zarządzania kryptowalut w formie aplikacji na telefon czy PC, dodatku do przeglądarki czy urządzenia fizycznego, wyglądem przypominającego pendrive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here