Obecnie skrzyniopalety plastikowe wykorzystywane są na ogromną skalę. W zasadzie nie ma magazynu, w którym nie byłoby żadnych skrzyniopalet z tworzywa sztucznego. Czy oznacza to, że nie ma żadnych alternatyw dla skrzyniopalet plastikowych? Co ze skrzyniopaletami z drewna?

Trwałość plastiku i drewna

Powszechne przekonanie jest takie, że drewno to bardzo trwały materiał, natomiast plastik łatwo zniszczyć. Okazuje się jednak, że dzisiaj nie jest to już do końca prawdą. Produkowany obecnie plastik ma bowiem całkiem dobre właściwości, jeśli chodzi o wytrzymałość mechaniczną. Oznacza to, że skrzyniopalety z tworzyw sztucznych wcale nie łamią się przy pierwszym wstrząsie w czasie transportu.

Co więcej, wytrzymałość nie odnosi się jedynie do uszkodzeń mechanicznych. Dotyczy ona również m. in. odporności na działanie różnego typu środków żrących. Produkty transportowane w skrzyniopaletach są bardzo różnorodne. Czasami w opakowaniach znajdują się groźne substancje. Nie można dopuścić do tego, aby w razie rozszczelnienia od razu zniszczyły one palety. Dlatego właśnie wykorzystuje się zwykle skrzyniopalety plastikowe, które są odporniejsze na działanie większości niebezpiecznych środków.

Praktyczne skrzyniopalety plastikowe

Warto zauważyć, że skrzyniopalety plastikowe są również o wiele praktyczniejsze od drewnianych. Warto wspomnieć chociażby o tym, że dzisiaj można dostać plastikowe skrzyniopalety w różnych rozmiarach. Dlatego też, można korzystać ze skrzyniopalet plastikowych niezależnie od tego, jakiego rozmiaru są produkty.

Ponadto, dużą zaletą jest również możliwość składnia plastikowych skrzyniopalet w różnych rozmiarach. Jest to przydatne wtedy, gdy trzeba gdzieś przewieźć puste skrzyniopalety z tworzyw sztucznych. Ponadto, umożliwia to również schowanie nieużywanych akurat skrzyniopalet, dzięki czemu nie zagracają one niepotrzebnie magazynu.

Jakie skrzyniopalety plastikowe są potrzebne w magazynie?

Bez wątpienia, praktycznie w każdym magazynie potrzebne są skrzyniopalety w różnych rozmiarach. Rzecz w tym, iż rzadko kiedy wszystkie produkty w magazynie mają podobne rozmiary. W przypadku większych towarów rzecz jasna potrzebne są bardziej pojemne skrzyniopalety z tworzyw sztucznych. Jeśli natomiast produkty są małe i ciężkie, konieczne jest skorzystanie z niewielkich skrzyniopalet plastikowych.

Ponadto, składane skrzyniopalety z tworzyw sztucznych powinny być różnokolorowe. Pozwala to w łatwy sposób segregować towar poprzez pakowanie poszczególnych produktów do skrzyniopalet plastikowych w określonych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here