Elektroniczna księgowość a współpraca z kancelarią podatkową

Obecność nowoczesnych technologii w gospodarce to już standard. Trudno dziś wyobrazić sobie firmy, które nie zdigitalizowały swoich procesów, aby poprawić swoją efektywność i organizację pracę. Nie inaczej jest w przypadku księgowości Dzięki cyfryzacji współpraca na linii firma-biuro rachunkowe stała się jeszcze łatwiejsza i szybsza. Dlaczego warto w takim razie skorzystać outsourcingu księgowości?

Kluczowe zalety e-księgowości

Jeszcze do niedawna outsourcing księgowości kojarzył się z obowiązkiem osobistego doręczania faktur i innych dokumentów do wybranego biura. Obecnie prowadzenie ksiąg rachunkowych jest już w pełni zdigitalizowane dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Dla firmy oznacza to, że jej pracownicy nie muszą żmudnie wpisywać faktur do systemu czy dostarczać oryginałów do biura księgowego. To jedno z wielu ułatwień, które wiąże się z outsourcingiem księgowości, czyli bardzo popularnym sposobem na usprawnienie kwestii organizacyjno-finansowych w przedsiębiorstwach.

Nowoczesne platformy ERP (ang. Enterprise Resource Planning, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa) mają wbudowane moduły OCR, służące do skanowania dokumentów księgowych. Oprogramowanie to rozpoznaje i wpisuje w systemie dane z papierowej faktury lub dostępnej w formie pliku jpg czy pdf. To bardzo ułatwia pracę, a jednocześnie, poprzez gromadzone dane, księgowość może tworzyć deklaracje podatkowe czy zestawienia o sytuacji finansowej organizacji, do których dostęp będą miały wybrane osoby z firmy. W przypadku tak dynamicznej rzeczywistości biznesowej podejmowanie decyzji i działań gospodarczych musi być oparte o wiarygodne, natychmiastowo dostępne informacje. Co niezwykle istotne, wszelkie dane finansowe muszą być zabezpieczone przed niepowołanym dostępem. Programy ERP mogą dodatkowo zawierać moduły związane z gospodarką magazynową i obszarem kadrowo-płacowym.

Zaletą tego typu rozwiązań jest również to, iż każdy pracownik otrzymuje dostęp do intuicyjnej platformy, która umożliwia wspomniane wyżej działania. W WZ Partners stawiamy na przejrzystą i otwartą współpracę, zarówno w ramach księgowości, jak i innych usług. Oferujemy dostęp do platformy Comarch ERP bez dodatkowych opłat, dzięki czemu zapewniamy wysokiej jakości obsługę i m.in. błyskawiczną komunikację na linii firma-kancelaria. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zamknięci na inne rozwiązania – możemy  dostosować się do wymagań firmy i oprogramowania, z którego dotychczas korzysta.

E-księgowość, doradztwo podatkowe i nie tylko

W przypadku WZ Partners księgowość to tylko element obsługi przedsiębiorstw. Mamy wieloletnie doświadczenie zarówno w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, jak i doradztwie podatkowym oraz w obsłudze obszaru kadrowo-płacowego. Szeroki zakres kompetencji WZ Partners pozwala nie tylko skutecznie realizować zadania na rzecz podmiotów gospodarczych o różnym statusie prawnym, ale także zaoferować znacznie szersze spojrzenie na działalność firmy poprzez doradztwo podatkowe. Wiarygodny partner w sprawach prawnych i finansowych to podstawa zdrowego, rozwijającego się biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here