Jak wysłać paczkę do Norwegii

Przesyłki do Norwegii wymagają nieco więcej formalności niż międzynarodowe przesyłki realizowane przez firmy kurierskie w obszarze Unii Europejskiej. Kraj ten nie należy do UE, dlatego procedura wysyłki obejmuje wypełnienie deklaracji celnych, a w określonych przypadkach wiąże się również z koniecznością poniesienia opłat celnych i zapłacenia podatku VAT przez odbiorcę przesyłki. Co jeszcze warto wiedzieć na temat wysyłania paczki do Norwegii?

Porównywarka cen – szybka paczka do Norwegii

Jeśli szukamy szybkiego i stosunkowo taniego kuriera do Norwegii, warto skorzystać z internetowej porównywarki przesyłek pocztowych. Pozwala to na wygodne zapoznanie się z wieloma ofertami przewozowymi i wybraniu tej najlepszej, zarówno pod kątem czasu dostawy, jak i jej kosztu.

Z reguły paczka do Norwegii zwykłym transportem, czyli inaczej przesyłka ekonomiczna, idzie około 2-4 dni. Chyba że mamy do czynienia z przesyłką do miejscowości bardziej oddalonych od większych miast lub na którąś z norweskich wysp. Wtedy paczka do Norwegii może iść nawet 10 dni.

Porównywarka uwzględnia w wynikach wyszukiwania dokładny cel podróży, który należy podać wraz z miejscem nadania. Dzięki temu otrzymujemy kompletną informację zawierającą zarówno nazwę przewoźnika, jak i cenę oraz czas doręczenia.

Transport Polska – Norwegia. Promem czy pocztą lotniczą?

Przesyłki do Norwegii docierają do niej z reguły na dwa sposoby – promem lub drogą lotniczą. Poczta lotnicza ma to do siebie, że pozwala na szybsze dostarczenie paczki do Norwegii. Często jednak wiąże się ona z wyższymi kosztami niż tradycyjny transport lądowy z uwzględnieniem rejsu promem.

Ekonomiczna paczka do Norwegii kosztuje około 100 zł. Jeśli chcemy wysłać paczkę ekspresową za pomocą przesyłki lotniczej, to musimy liczyć się już z kosztem oscylującym w okolicach 270 zł. Przy czym Norwegia pomimo tego, że nie należy do Unii Europejskiej, nie ma zbyt restrykcyjnych ograniczeń w kwestii rodzaju wysyłanych rzeczy. Warto jednak przed wysyłką paczki do Norwegii sprawdzić, jakie są aktualne przepisy celne w tym kraju.

Oprócz tego należy zapoznać się z regulaminem wybranej firmy kurierskiej, ponieważ tam też znajdziemy wszystkie informacje odnośnie tego, jak paczka do Norwegii powinna być zapakowana i jakie mogą być jej maksymalne gabaryty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here