W dobie nieustającego wyścigu szczurów, gdzie zlecenie goni zlecenie tak, że czasem sami nie wiemy w co włożyć ręce i ciężko myśleć o jakimkolwiek odpoczynku pewnie wielu z nas zadaje sobie pytanie jak sprawić, aby nasza praca była bardziej efektywna, lepsza, a przede wszystkim co zrobić aby do tej pracy dobrze się przygotować i zmotywować.  Poniżej przedstawionych zostało kilka niezawodnych sposobów na zmotywowanie się do efektywniejszej pracy.

 

Jak zmotywować się do wydajniejszej pracy

Najlepszym i najważniejszym sposobem na wydajniejszą pracę jest właściwie planowanie, ponieważ nie musimy już tracić czasu na przypominanie sobie, co takiego mieliśmy do wykonania danego dnia, a możliwie od razu zabieramy się do pracy. Unikamy przy tym stresu i ciągłego przeświadczenia że o czymś zapomnieliśmy czy że nie wystarczy nam na coś czasu.
Najlepiej podzielić to planowanie na trzy etapy- miesięczne, tygodniowe i dzienne. Warto także wyznaczać sobie pewien zakres czasu na wykonanie konkretnego zadania, bowiem zmotywuje to nas aby skończyć je jak najszybciej, a przy okazji będziemy w stanie określić, ile mniej więcej potrzebujemy czasu na wykonanie danej czynności.
Drugą dobrą metodą na lepszą motywację do pracy jest nagradzanie siebie samych drobnymi prezentami czy wyznaczeniem czasu wolnego, który spędzimy w ciekawszy sposób niż leżąc na kanapie przed telewizorem. Prezentem może być książka, drobny kosmetyk czy coś do ubrania, nie chodzi tu o to aby wydać miliony a czuć się po prostu docenionym przez samych siebie. Powinniśmy pamiętać także o zagospodarowaniu czasu na wyładowanie się, szczególnie pomoże nam w tym uprawianie jakiegokolwiek sportu, jednak spacer czy kąpiel w wannie również mogą dać radę. Pomoże nam to wyłączyć na jakiś czas myślenie wyłącznie o pracy, a także rozładuje stres i sprawi, że nabierzemy nowej energii do działania, nieraz taki reset potrafi podsunąć sporo nowych pomysłów do pracy.
Inwestycja we własny rozwój również może okazać się tu pomocna. Nieważne czy chodzi o szkolenie, studia czy choćby przeczytanie książki w danym kierunku, bogatsi w nową wiedzę będziemy mieli ochotę od razu wdrożyć ją w tymczasowe działania a poza tym poczujemy się pewniej.


Należy pamiętać również o unikaniu wszelkiego rodzaju rozpraszaczy. W miarę możliwości powinniśmy odciąć sobie dostęp na czas pracy do wszelkiego rodzaju komunikatorów czy portali społecznościowych, lub gdy nie mamy takiej opcji po prostu starać się przeznaczać na nie jak najmniej czasu.
W trakcie pracy warto również wyznaczyć sobie dany czas na przerwy podczas których odpoczniemy, zbierzemy myśli i gotowi do dalszego działania powrócimy do pracy.
Pamiętajmy również o pozytywnym myśleniu względem siebie samych, nic tak bowiem nie demotywuje jak założenie, że nie damy sobie rady z pewnymi zadaniami. Ostatnim, mało ważnym ale także przydatnym aspektem jest utrzymywanie w naszym miejscu pracy porządku, tak aby nic nie rozpraszało naszej uwagi a sama praca wychodziła nam po prostu lepiej. W miarę możliwości warto zadbać także o ciekawe dekoracje które umilą nam pobyt na stanowisku pracy.
Pamiętajmy, że nie sztuką jest spędzać w pracy niezliczoną ilość godzin robiąc przy tym niejednokrotnie nadgodziny, a wykorzystać jak najlepiej najkrótszy obszar czasowy dzięki dobrej organizacji a przede wszystkim motywacji dającej nam siłę do wydajniejszej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here