Współczesny rozwój technologii informatycznych sprawił, że praktycznie żadna firma nie może istnieć bez zaplecza informatycznego, czy to w związku z przygotowywaniem oferty, obsługi sprzedaży czy kontaktach z hurtowniami i innymi firmami współpracującymi. Wszystkie firmy w mniejszym lub większym opierają swoje funkcjonowanie na podstawie technologii komputerowych. Taka sytuacja ma bezpośredni wpływ na zapotrzebowanie specjalistów IT, w związku z czym ich liczba z roku na rok sukcesywnie rośnie.

Kariera w IT

Branża komputerowa jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów zatrudnienia, przez co praca w IT pod wieloma względami ma bardo wiele zalet.

Branża IT szuka sama najlepszych pracowników

Osoby posiadające bardzo dużą wiedzę i doświadczenie mogą liczyć na te najlepsze oferty pracy oraz bardzo wysokie zarobki. Ta branża bardzo docenia wybitnych pracowników. Co istotne – najlepsi specjaliści są poszukiwani przez tak zwanych łowców głów, którzy starają się przekonać ich do zmiany pracy oferują lepsze warunki pracy. Czy to większa pensja, dodatkowe świadczenia takie jak prywatna opieka medyczna, karnety na siłownię czy inne modne dodatki znacznie podnoszące atrakcyjność oferty pracy. Ponadto praktycznie zawsze możemy liczyć na bezpłatne szkolenia czy warsztaty, które podnoszą umiejętności i wiedzę.

Nie musisz mieć odpowiednio wykształcenia

W branży komputerowej nic nie stoi na przeszkodzie aby znaleźć pracę nawet nie posiadając odpowiedniego wykształcenia właśnie w kierunku informatycznym. Podczas rekrutacji dla pracodawcy znacznie ważniejsza jest wiedza i umiejętności, które mogliśmy zdobyć niekoniecznie na studiach. Tak naprawdę, chcąc podjąć pracę w IT można zacząć od zdobycia wiedzy przez różnego rodzaju szkolenia i kursy, a następnie zdobywać doświadczenie na mniej wymagających stanowiskach. Nabierając wprawy i doświadczenia w pracy możemy bardzo szybko piąć się po szczeblach kariery zawodowej w końcu docierając do stanowiska o którym marzyliśmy.

Gwarancja stabilności

Branża IT jest pewnego rodzaju gwarancją stabilnej dobrze płatnej pracy. Ciągły rozwój poprzez podnoszenie kwalifikacji to gwarancja nie tylko wzrostu pensji, ale także i o wiele ciekawszych wyzwań czy stanowisk. Ponadto szanse, że dana firma zbankrutuje a my szybko nie znajdziemy zatrudnienia są niewielkie, firmy w ostatnich latach coraz stabilniej i dynamiczniej rozwijają się, przez co pracownicy, jeżeli tylko chcą nie muszą martwić się o zmianę pracodawcy.

Wielotorowość kariery

Posiadając wiedzę w danej informatycznej dziedzinie nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć ją o dodatkową wiedzę, a tym samym znaleźć inną ciekawą pracę jeżeli chcielibyśmy dokonać pewnych zmian w naszej karierze, tak aby podążała inna ścieżką niż dotychczas.

Poszukiwanie pracy w branży IT jeżeli nie posiadamy jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia mija się z celem, jednak jeżeli posiadamy chociaż niewielką wiedzę bez problemu powinniśmy znaleźć zatrudnienie na stanowiskach łatwych, gdzie nie jest wymagane duże doświadczenie i specjalistyczna wiedza. Nie bez znaczenia jest także wynagrodzenie, które na wielu stanowiskach jest znacznie większe niż w innych branżach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here