Chcesz szybko przelać pieniądze innej osobie? Dzisiaj istnieje kilka sposobów na przyspieszenie przekazu pieniężnego – także przez internet. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy, aby pieniądze znalazły się u odbiorcy jak najszybciej?

Czas dotarcia przelewu bankowego jest związany z kilkoma różnymi czynnikami – przede wszystkim znaczenie mają tutaj banki, pomiędzy którymi przelew ma być wykonany, następnie dzień, w którym wykonano przelew, a także kwota tego przelewu.

Jeśli chcemy, aby przelewy on-line przychodziły jak najszybciej, powinniśmy wziąć pod uwagę te kwestie i wybrać taką metodę, która sprawdzi się najlepiej.

Przelewy wewnątrzbankowe i międzybankowe

Jeśli odbiorca przelewu ma konto bankowe w tym samym banku, co my, w takim przypadku wykonujemy przelew wewnątrzbankowy. Takie przelewy przechodzą błyskawicznie, dlatego pieniądze są u odbiorcy w parę sekund.

Sprawa jednak komplikuje się wtedy, gdy chodzi o przelewy międzybankowe, czyli pomiędzy różnymi bankami. Wtedy zastosowanie mają terminy sesji rozliczeniowych systemie Elixir. Sesje te odbywają się kilka razy w ciągu dni roboczych, dlatego przelewy międzybankowe nie są dostępne w weekend – te wykonane w soboty, niedziele, a także święta są przekazywane w najbliższy dzień roboczy.

Przelew międzybankowy najczęściej dociera do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Co zrobić wtedy, gdy chcemy go przyspieszyć?

1. Przelew ekspresowy

Pierwsza opcja to wysłanie przelewu ekspresowego ze swojego banku. Wykonamy go w kwocie do 5 000 złotych i zapłacimy za niego najczęściej 5 złotych. Pieniądze będą u odbiorcy w kwadrans.

2. Przelew Sorbnet

Tego rodzaju przelewy możemy wykonać bez ograniczeń kwoty. Cena tego rodzaju przelewu to 35-40 złotych. Księgowanie następuje także w ciągu kilkunastu minut.

3. Systemy płatności on-line

Także możemy wykonywać przelewy on-line z wykorzystaniem specjalnych systemów płatności – nie tylko na numer konta, ale też na telefon. W tym przypadku pieniądze również mogą dotrzeć do odbiorcy w ciągu paru minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here