Jak zapewnić sobie sukces na egzaminie z prawa jazdy? Wskazówki dla kursantów

Prawo jazdy kategorii B to w dzisiejszych czasach absolutny standard, coś bez czego ciężko się obejść w codziennym życiu, a także w wielu zawodach związanych z podróżami służbowymi. Chcąc odpowiednio podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć umiejętności, warto udać się na kurs nauki jazdy. Prawko kosztuje łącznie ponad tysiąc złotych, ale trzeba traktować to jako inwestycję w siebie. Chcesz szybko i sprawnie przejść przez egzamin na prawo jazdy? Mamy kilka przydanych wskazówek!

Kontrola stresu – przed egzaminem na prawo jazdy popracuj nad koncentracją

Stres to zły doradca w każdym aspekcie życia. Za kółkiem może odebrać nam pewność siebie, co przekłada się na złe wybory, a to ostatecznie może być niebezpieczne dla nas i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też już od początku trwania kursu na prawo jazdy trzeba uczyć się kontrolować swoje emocje. Pamiętaj – nikt nie urodził się z umiejętnością prowadzenia samochodu, każdy z nas uczestniczył w nauce jazdy, a więc żadnym wstydem jest się pomylić. Od tego są lekcje jazdy z instruktorem, aby wyćwiczyć odpowiednie reakcje i odruchy, przekuć wiedzę teoretyczną w praktyczną. Buduj w sobie pewność siebie poprzez doskonałe przygotowanie z wiedzy o ruchu drogowym oraz mechaniki pojazdu.

Dobry ośrodek szkolenia kierowców – poznaj opinie i wybierz rozsądnie

Firm typu OSK jest bardzo wiele, nie każda jednak może wyróżnić się wysokim procentem zdawania egzaminów na prawo jazdy. Niektóre ośrodki szkolenia kierowców stawiają na ilość kursantów, zupełnie nie skupiając się na jakości i indywidualnym podejściu do każdego uczestnika kursu nauki jazdy. Warto poznać opinie o OSK, popytać znajomych i rodziny – taka prywatna ankieta zwykle bardzo pomaga w wyszukaniu tego ośrodka szkolenia kierowców, który ma profesjonalne podejście oraz zatrudnia doświadczonych instruktorów nauki jazdy o odpowiednim podejściu do kursanta.

Dobry ośrodek szkolenia kierowców

Fot. Szkoła nauki jazdy z Kalisza – Abcnaukijazdy.pl

Nie spiesz się – prawo jazdy nie jest na czas!

W trakcie egzaminu na prawo jazdy bardzo często podejmujemy szybkie, nieprzemyślane decyzje, chcąc zapewne pokazać jak płynnie poruszamy się po drodze albo jak pewnie wykonujemy manewry. Taka przesadna brawura może przełożyć się na przerwanie egzaminu i… nici z prawka! Zamieniamy się fotelami z egzaminatorem.

W szkole jazdy kładą szczególny nacisk właśnie na te aspekty kursu, drobne detale, które wydają się nam zupełnie niegroźne. Przykłady? Nieprzepuszczenie pieszego, niezbyt wyraźne zatrzymanie pojazdu na znaku STOP, najeżdżanie na linie ciągłe, przekraczanie dozwolonej prędkości itp. Niestety ze względu na tak z pozoru nieistotne błędy egzamin na prawo jazdy zostaje przerwany, a my będziemy musieli go powtórzyć. Dodatkowy stres i dodatkowe koszta – można ich sobie kompletnie zaoszczędzić, jeśli do tematu podejdzie się skoncentrowanym i doskonale przygotowanym (jeśli brakuje pewności siebie, można dokupić dodatkowe godziny z instruktorem nauki jazdy i dopracować niektóre manewry, jak parkowanie czy jazda po rondzie).

Autor: Wypożyczalnia Samochodów CARSON Kalisz
www.carson.auto.pl
Częstochowska 201
62-800 Kalisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here